Nowatorskie sprzęty i materiały do remontu

Podczas budowy lub remontu domu niezbędnych jest bardzo dużo narzędzi, które usprawniają przeprowadzenie prac różnego rodzaju. Jakiego rodzaju to są narzędzia, czy są one niezbędne również dla majsterkowiczów?

Każdy z nas bez wątpienia chociaż kilka razy korzystał z wierteł. Wśród ich bardzo różnych rodzajów są także wiertła dwustronne. Wiertło dwustronne na ogół dostrzec można w zakładach przemysłowych i rzemieślniczych. Wiertło dwustronne pozwala wykonywać otwory w tworzywach sztucznych, blachach , które wyprodukowane zostały z metali w różnych kolorach oraz w blachach stalowych. Ważną zaletą wierteł tego rodzaju jest to, że wyjątkowo rzadko w czasie prac następuje ich złamanie.

szyba

Autor: Vagamundos
Źródło: http://www.flickr.com/photos/keoki/513461491/sizes/o/

Wytwarzane są w różnych średnicach, począwszy od średnicy 3,1 mm aż do średnicy 8,0 mm. Podczas budowy nowego domu, ale także w czasie remontu starego bardzo często zachodzi konieczność skutecznego zamocowania określonych elementów konstrukcyjnych. Jeszcze nie tak całkiem dawno wykorzystywano jedynie kołki rozporowe, obecnie coraz częściej sięgamy po elementy jakimi są kotwy chemiczne Fischer. Wspomniana kotwa chemiczna Fischer znajduje zastosowanie w mocowaniu w ścianach zrobionych z gazobetonu, pustaków, cegły. Jeżeli chodzi o ten ostatni materiał, to wymienionej kotwy można użyć zarówno do ścian wzniesionych z cegły pełnej, jak i z cegły dziurawki.

Zostawiam tu mój odsyłacz (http://www.asmapoland.com/tuleje-poliuretanowe-prety-poliuretanowe-i-pierscienie/) do kolejnej witryny. Myślę, że zapragniesz przejrzeć świeże posty, jeśli zainteresowały Cię te znajdujące się na tej stronie.

Kotwa chemiczna Fischer to z całą pewnością dobry wybór.

Remont domu jest często okazją do zmienienia charakteru jego wnętrza, związany jest z wymianą drzwi wewnętrznych czy okien. Bardzo często w naszych domach pojawia się jako element wystroju wnętrza szkło. Zaskakująco chętnie stawiamy na montaż szklanych drzwi wewnętrznych. Takie drzwi muszą być dla użytkowników bezpieczne, dlatego powinno się wybrać tylko takie drzwi, w których została zamontowana szyba bezpieczna hartowana ().

Wspomniana szyba bezpieczna hartowana jest znacznie bardziej wytrzymała od szyby , która została zrobiona ze zwykłego szkła. Taka szyba jest bardzo odporna na uderzenia. Jest to wyjątkowo ważne, jeżeli w naszym domu są małe dzieci. Co więcej, jeśli nawet zdarzy się, że pociecha uderzy w taką szybę i dojdzie do jej pęknięcia, to ryzyko, że dziecko zostanie pokaleczone odłamkami jest w zasadzie zerowe. Jeśli szyba zostanie rozbita, to powstaną odłamki, ,które nie mają ostrych krawędzi.

Tags: , ,