Wybierz drzwi do domu lub mieszkania

Drzwi w każdym domu są niesłychanie istotne, to fragment który nadaje kierunek całemu mieszkaniu. Nieodpowiednio dostosowane, względem aranżacji mogą zaburzyć przypuszczalny odbiór stylowy mieszkania czy też domu.Najbardziej popularne są drzwi z drewna. Zwykłe drzwi składają się z wypełnienia, obłożenia i powierzchni oraz ramy. Rama drzwi odpowiedzialna jest za stabilność. Z reguły wykorzystywanym materiałem do wyprodukowania ramy jest klejonka przeważnie wykonana z z solidnego drzewa iglastego – powinniśmy pamiętać o tym, że rama to kręgosłup drzwi.

Drzwi INVADO DArtagnan

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Wypełnienie to wolna przestrzeń w środku ramy. Wypełnienie winno być lekkie, w związku z tym z reguły stosuje się tzw. plaster miodu. Plaster miodu powinien być wyprodukowany z płyty wiórowo -otworowej. Często drzwi nierzadko uzupełniane są kartonowym plastrem miodu. Obłożenie to obustronna obudowa ramy i wypełnienia najczęściej jest to płyta HDF. Jako fragment zewnętrzny decyduje o wytrzymałości powierzchni. Powierzchnia, czyli osłona wierzchnia, decyduje o końcowym charakterze drzwi.

Drzwi Invado

Autor: Invado
Źródło: Invado

Do najtańszych należy laminat bądź fornir. Drzwi laminowane nie są szałowe.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten link oraz sprawdź, jak podszedł do tego tematu inny autor w treści swego postu.

To niezwykle regularna podróbka drewna, która po krótkim czasie żółknie. Drzwi fornirowane są niedrogie, a nadzwyczaj dekoracyjne. Fornirto cieniutka powłoka naturalnego drewna. W przeciwieństwie do drzwi laminowanych, delikatna przemiana koloru forniru jest niezwykle naturalna i estetyczna. W ofercie producentów odnajdziemy różnego typu drzwi, dlatego każdy nawet w małym mieszkaniu może mieć drzwi o jakich marzył. Sprawdź ofertę tutaj: