Jakiego rodzaju wybierać ogrodzenie? Które będzie najbardziej wytrzymałe? Z jakich materiałów powinno być wykonane najbardziej solidne ogrodzenie?

Ogrodzenie cynkowanie galwanicznie i ogniowo mają odmienne właściwości, które biorą się z przebiegu różnych procesów technologicznych. Jakiego rodzaju to procesy? Jak to musimy rozumieć?

Minusem takiej technologii są zgrubienia i nadlewy, jakie wynikają z prędkiego chłodzenia oraz zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są one dostrzegalne pod warstwą farby. Takie wyrobu do ocynku ogniowego powinny posiadać specjalne otwory technologiczne, są w stanie być one także “ukryte” w niewidocznych na początku miejscach. Galwanizacja wdraża do takiego procesu nowatorskie możliwości.

cynkowanie ogrodzeń

Autor: Legi
Źródło: Legi
ocynk ogniowy odbywa się za pomocą zanurzenia w ciekłym cynku. Wynikiem tej kąpieli jest wytworzenie dość grubej warstwy cynku jednocześnie z zewnątrz, jak i wewnątrz wyrobu. Wyrób ocynkowany ogniowo ma bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Ogrodzenia ocynkowane galwanicznie charakteryzują się faktycznie gładką jednolitą, lecz także cienką powłoką cynkową. Taka powłoka, jaka jest naniesiona w ten sposób pozbawiona jest nadlewów oraz zgrubień, co powoduje, iż wyroby ocynkowane galwanicznie prezentują się rzeczywiście estetycznie pod powłoką farby proszkowej. Warstwa cynku jest w większym stopniu cienka niż powłoka osiągnięta przez cynkowane ogniowe, tak osiągnięte zabezpieczenie antykorozyjne jest w mniejszym stopniu wytrzymałe. Kolejnym negatywem tej metody jest efekt tzw. klatki Faradaya, jaki powoduje niedocynkowanie wyrobu w miejscach ciężkodostępnych. Jakiego rodzaju więc produkt będzie dla nas najbardziej dobrany? Być może takie opisy jedynie informują, jak to wygląda, ale nie przekonują do jakiegoś z rozwiązań. Najlepiej więc wiedzieć, iż bardziej korzystne będzie cynkowanie ogniowe, a to z powodu bardziej przekonującej trwałości oraz wytrzymałości na korozję.

Jak wiadomo, ogrodzenie powinno służyć nam na długie lata, musi być trwałe, nie niszczyć się od byle szkodzeń oraz wpływu zewnętrznego.

Jeżeli podoba Ci się materiał, który teraz przeglądasz, to na pewno zainteresuje Cię także ten serwis (https://cukier-krolewski.pl/przepisy/torcik-czekoladowy-z-truskawkami/). On również prezentuje pokrewny temat.

Oczywiście nie istnieje jednak rada dla każdego, identycznie jest w tym przypadku, więc nie możemy z góry zakładać, że określone rozwiązanie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Musimy rozważyć to w sposób indywidualny, sprawdzić wszystkie za i przeciw, i wtedy podjąć końcową decyzję. Po tym już będzie wiadomo, jaki produkt jest dla nas najbardziej właściwy, w który faktycznie warto zainwestować.