Do czego mogą służyć zbiorniki sprężonego powietrza?

Do przechowywania powietrza pod ciśnieniem stosuje się zasobniki sprężonego powietrza. Ich funkcją jest składowanie sprężonego powietrza celem zapewnienia odpowiedniej jego ilości w czasie najwyższego zapotrzebowania a także stabilizowanie ciśnienia w sieci.

Takowe zbiorniki powietrza Żegrze są koniecznym elementem każdej instalacji o zmiennym zapotrzebowaniu na powietrze pod ciśnieniem.

lampa

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Zasobniki sprężonego powietrza mają postać zbiorników poziomych bądź pionowych. Wykonuje się je ze stali nierdzewnej bądź węglowej. W celu jak najskuteczniejszej ochrony przed rdzą realizuje się galwanizację albo ocynk. W skład instalacji zbiornika wchodzą między innymi zawór bezpieczeństwa, manometr, kulowy zawór spustowy. W obwodach sprężonego powietrza stosuje się dwa warianty zbiorników: główny a także pomocniczy. Główny zbiornik sprężonego powietrza instaluje się zwykle zaraz za sprężarką a także chłodnicą finalną, a przed sączkami i osuszaczem. Ten zbiornik przechowuje powietrze, studzi powietrze jak też tłumi pulsacje powodowane przez sprężarkę. Zasobnik pomocniczy zaś montuje się przy punkcie poboru powietrza. Posiada on za zadanie zminimalizować spadek ciśnienia w sieci na wypadek zapotrzebowania na ogromne ilości powietrza pod naciskiem.
Zbiorniki ciśnieniowe dowiedz się o zbiorniki ciśnieniowe przeznaczone do spożywczego przemysłu muszą wykonane być ze stali nierdzewnej.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz opis, to czytaj tu (https://awarie24h.com/uslugi/czyszczenie-separatorow) kolejne treści na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Od wewnątrz zasobnik pokrywa się farbą atestowaną poprzez Państwowy Zakład Higieny.

Zasobnik wyprodukowany w wersji standardowej możemy do tego ochronić przed korozją warstwą cynku. Sposób monitoringu a także wytyczne eksploatacji pojemników sprężonego powietrza określa Urząd Dozoru Technicznego.