Wybieramy drzwi zewnętrzne

Kupując drzwi wejściowe powinniśmy kierować uwagę na wszystkie elementy, jakie składają się tak na ich ergonomiczność, bezpieczeństwo i design, jak także wieloletnią niezmienność.

drzwi-antywłamaniowe

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmiar. Pamiętajmy o tym, że drzwi wejściowe należy przede wszystkim dopasować do luk w murze zaplanowanych przez projektanta i wykonanych przez murarzy.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady umieszczone pod tym linkiem. Na pewno znajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Warto wiedzieć, że drzwi proponowane w rozmiarach standardowych są tańsze od drzwi o wielkościach nietypowych. W budownictwie jednorodzinnym znakomicie sprawdzają się drzwi o typowej szerokości 90 cm – mieszczą się w nich niemalże wszelkie obiekty i sprzęty, jakie zamierzamy wnieść do domku bądź mieszkania. Szersze drzwi są znacznie cięższe – poza wyższą opłatą należy więc pamiętać także o tym, że prędzej niszczyć się będą ich klamki, okucia albo zawiasy, wymagają również znacznie częstszej regulacji. Jeżeli idzie o drzwi zewnętrzne Wrocław (), Warszawa i Kraków to miasta, w których z pewnością nie będziemy mieć problemu z ich kupnem.

Przy wyborze i zamawianiu drzwi wejściowych za każdym razem warto skorzystać z usług zbywców i grup montażowych, niosących mierzenie luk w murze, doradztwo przy doborze, a także profesjonalny montaż a także odpowiedzialność za całość robót w tym obszarze.

Bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe to stróż domowego azylu, gdy zatem już wybierzemy ich rozmiar, zwróćmy uwagę na składniki wyposażenia, przesądzające o poziomie bezpieczeństwa. Drzwi wejściowe powinny posiadać należycie odporną konstrukcję jak też zabezpieczenia antywłamaniowe. Jeśli chodzi o drzwi antywłamaniowe Wrocław (), Kraków oraz Warszawa to miasta, w których sklepach kupimy drzwi mające m.in. bolce antywyważeniowe albo wręg francuski, zabezpieczający drzwi . Kwestią najważniejszą będą jednak w tym zakresie zamki jak też blachy montowane w ościeżnicy – muszą stanowić układ na tyle solidny, żeby udaremniać wyłamanie drzwi.

Konstrukcja i wykończenie. Jeśli chodzi o drzwi drewniane Wrocław (), Warszawa i Poznań są to miasta, w których sklepach odnajdziemy obszerną ich ofertę. Podstawowe materiały konstrukcyjne w drewnianych drzwiach to ramiaki. Najodpowiedniej, kiedy są one klejone, co zapobiega wypaczaniu oraz wzmacnia wytrzymałość całości. Dopełnieniem są fragmenty zewnętrzne, czyli płyciny – w drzwiach zewnętrznych powinny być one wodoszczelne, zrealizowane na przykład z odpowiedniej jakości sklein.