Wybór dobrego krzesła do pracy przy biurku jest potrzebny, by nie pojawiły się u nas bóle pleców

Ciężko dziś wyobrazić sobie, aby przy biurku można było pracować na nieprzystosowanym do tego celu krześle.
Profesjonalne krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com

Nieważne, ile mamy lat — istotne, by zawsze dbać o swój kręgosłup. Nasz organizm będzie zdrowy i wtedy ustrzeżemy się przed regularnymi sesjami u rehabilitanta lub lekarza. W dzisiejszych czasach normą wydają się być już krzesła obrotowe. Muszą one mieć sylikonowe albo kauczukowe kółka, które nie będą niszczyć parkietu. To jednak dopiero początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które warto kupować, zapewne powinny mieć regulowany zagłówek, abyśmy mieli możliwość oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To bardzo ważne, żeby dać szyi i głowie szansę chociażby chwilowego relaksu. Można wówczas zamknąć oczy i zrobić kilka ćwiczeń, by rozluźnić górną część ciała. Kolejną istotną sprawą będzie obecność podłokietników. To również w dużej mierze wpływa na nasz kręgosłup — w tym wypadku na odcinek piersiowy.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest naprawdę rzetelna oferta, dotycząca wartościowych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

Równie ważne będzie to, żeby można było regulować kąt nachylenia oparcia oraz wysokość naszego krzesła. Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będziemy musieli dokupić dodatkowo podnóżek. Na szczęście nie jest to jednak zbyt duży wydatek.

Biorąc pod uwagę to, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy zbyt często, to powinniśmy wydać na to więcej pieniędzy. Inwestycja z pewnością się opłaci. Zauważymy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie wcale bolał.

Tags: , ,