Wybór dobrego krzesła do pracy jest bardzo ważną sprawą dla naszego kręgosłupa

Znaczną liczbę przypadków, kiedy bolą nas plecy, moglibyśmy uniknąć, jeżelibyśmy mieli właściwie dobrane krzesła do pracy przy komputerze.
Nie wszyscy rozumieją to, że długie ślęczenie przy komputerze, nie jest naszą naturalną pozycją.

dach

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
krzesło

Autor: Sylvain Moreau
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz organizm nie lubi stagnacji. Zatem jeżeli jeszcze prócz tego siedzimy nieprawidłowo, to dosyć szybko pojawią się bóle pleców. I nie powinniśmy się dziwić. Po prostu nasze ciało wysyła nam sygnały, byśmy bardziej o siebie zadbali. Zatem kluczowym zadaniem jest zakup odpowiedniego krzesła do pracy przed komputerem. Pewnie w internecie wyszukamy mnóstwo sklepów, które oferują w sprzedaży krzesła. Jednakże zanim dokonamy zakupu, powinniśmy być świadomi kilku kluczowych zasad. Po pierwsze, krzesło do pracy musi mieć dosyć wysoko umieszczony zagłówek oraz podłokietniki. Bez nich nie ma mowy o tym, by było to dobre krzesło do pracy. Po drugie, musi posiadać właściwie wyprofilowane plecy. Zatem zagięcia oparcia w krześle muszą dobrze pasować do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Najlepszej jakości krzesło podkładka pod krzesło do nauki potrafi być drogie, ale będzie to z pewnością opłacalna inwestycja. Już po kilku dniach spostrzeżemy, w jak wielkim stopniu zwiększył się nasz komfort siedzenia.

Nie będziemy się wiercić oraz wymyślać nietypowych pozycji, aby najnormalniej w świecie uśmierzyć zwiększający się ból. Jeśli spostrzeżemy, że wiszą nam nogi, to będziemy musieli jeszcze dodatkowo zakupić odpowiedni podnóżek, ale to nie będzie już aż tak kosztowne.

Tags: , , , ,