Należycie zaprojektowane stanowisko pracy jest niebywale istotne dla naszego kręgosłupa

Wszyscy, którzy pracują przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że dobre stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Ślęczenie osiem godzin przed laptopem bywa ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do tego typu pozycji. Zatem skłonność do wprowadzania siedzącego trybu życia zwykle odbija się na ludziach negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają mieć kłopoty z kręgosłupem oraz nawiedzają migreny. Wynika to z tego, że mają kiepsko dostosowane miejsce pracy. W pracy z komputerem kluczowe wydaje się być krzesło.

Odwiedź adres tej strony (http://www.rentor.pl/) – wyjątkowo dla Ciebie opracowaliśmy szczegółowe wiadomości na interesujący Cię temat. Kliknij w podany link – nie pożałujesz!

Powinno być ono dobrze dopasowane do naszego wzrostu. Powinno mieć też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wtedy niekiedy będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być też dobrze wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I rzecz jasna powinno mieć podłokietniki. Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Musi też mieć dobre kółka. Powinny się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odsuwać się od biurka. Dlatego w wielu korporacjach często widujemy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać stopami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to należy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.