Należycie zaprojektowane stanowisko pracy jest niebywale istotne dla naszego kręgosłupa

Wszyscy, którzy pracują przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że dobre stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Ślęczenie osiem godzin przed laptopem bywa ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do tego typu pozycji. Zatem skłonność do wprowadzania siedzącego trybu życia zwykle odbija się na ludziach negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają mieć kłopoty z kręgosłupem oraz nawiedzają migreny. Wynika to z tego, że mają kiepsko dostosowane miejsce pracy. W pracy z komputerem kluczowe wydaje się być krzesło. Powinno być ono dobrze dopasowane do naszego wzrostu. Powinno mieć też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wtedy niekiedy będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być też dobrze wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I rzecz jasna powinno mieć podłokietniki. Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://www.regeneracja-posadzek.pl/) podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – na pewno też Cię zaciekawią.

Musi też mieć dobre kółka. Powinny się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odsuwać się od biurka. Dlatego w wielu korporacjach często widujemy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać stopami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to należy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.