Przy wykańczaniu łazienki i kuchni, często szukamy detali, które spowodują, że pomieszczenie będzie nietuzinkowe

Rozwiązanie z tradycyjnymi kafelkami powoli odchodzą do przeszłości. Współcześnie Polacy stawiają na nowoczesne pomysły.
Dawniej kuchnię i łazienkę wykańczało się kafelkami.

Pokój dziecka, naklejki kosmos

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Dzisiaj powoli odchodzi się od takiej nieciekawej tendencji. Coraz częściej w obydwóch pomieszczeniach na pierwszy plan wysuwają się inne tworzywa. Często bywa to dla przykładu kamień i szkło. Nawet drewno czuje się przyjemnie w wilgotnych pomieszczeniach. Powinno być po prostu właściwie zabezpieczone. Jest więc pytanie, czy klienci już w ogóle odeszli od płytek? Rzecz jasna, że nie. Jedynie ich wygląd i zastosowanie trochę się zmieniły. W obecnych czasach kładzie się przykładowo neutralne Kolorystycznie płytki w pomieszczeniu oraz wybiera konkretny fragment ściany, który mamy ochotę wyeksponować. Tam przykleja się dekory. Są to płytki o wyrazistym odcieniu i wzorze, które powinny przyciągnąć oko. Bardzo popularne są przykładowo niebieskie dekory, które przypominają wyglądem płytki, które często możemy dostrzec na lizbońskich budynkach. Wariantów mamy jednak o wiele więcej. Mogą być to piękne kwiaty albo geometryczne wzory. Dostępność odcieni również wprawia w osłupienie. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Kafelki dekoracyjne mają też różny kształt. Mogą być to malutkie kwadraciki naniesione na siatkę.

Często spotykane są również długie płytki, które przypominają listwy. Bywają tacy, którzy wybierają nawet sześciany.

Aby uzyskać następne wiadomości na ten temat przenieś się do kolejnej witryny. W niej z pewnością zaintryguje Cię ciekawa informacja (https://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-mieszkaniowe/miasto-wola/).

Ze względu na to, że dekory mają intensywne barwy, to nie kładzie się ich na całej ścianie.