Gzymsy kojarzone są zwykle z kamienicami z XIX wieku — a tu okazje się, że powracają w dzisiejszych czasach do łask

Piękne gzymsy potrafiły być elementem dekoracyjnym niejednego apartamentu w starej kamienicy. Dziś także decyduje się na to coraz większa liczba osób.
Mówi się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria

To prawda.

Masz chęć zgłębić opisywany problem z innej perspektywy? Jeśli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły .

Jeśli spojrzeć by na historię sztukaterii, to powrót jest niesamowity i to po dosyć długiej przerwie. Dawniej sztukateria była robiona prawie w każdej kamienicy. Dzisiaj w szczególności upodobali ją sobie artyści, którzy uwielbiają nietypowe aranżacje wnętrz. Jeśli więc chcemy zadziwić bliskich, to możemy wykończyć wnętrza pięknymi gzymsami. Obecnie mogą być one wyprodukowane ze styropianu. Są wówczas lekkie i niezbyt drogie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą przykładowo ukrywać karnisz, do którego następnie przyczepimy firanki na kółkach. Mogą także stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wtedy ekipa remontowa wmontuje w niego LED-y. Da to ekstra oświetlenie, które będzie fantastycznie wyglądało dla przykładu w salonie. Lampki i kable będą ukryte pod gzymsem. Są różne typy sztukaterii. Można kupić przykładowo wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Należy tylko pamiętać, że te, które mają być wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wyprodukowane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeżeli postawimy na wykończenie budynku w starym stylu, to gzymsy będą wyglądały idealnie — zwłaszcza w salonie.