Tynki w XXI wieku przestają być jedynym wariantem przy zamawianiu elewacji budynku

Przez długi czas ocieplony i otynkowany dom był synonimem zasobnego portfela. Dziś spektrum zakupu materiału diametralnie się powiększyło.
Teraz da się wybierać różne techniki wykończenia budynku od zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet tynk, który przez długi czas był najczęściej jedyną opcją, rozwija się i ma kilka podkategorii. Może być przykładowo silikonowy albo silikatowe.

Czy sądzisz, że w internecie jest niewiele wartych polecenia wpisów? Jeżeli chcesz wejść na rzeczywiście użyteczny portal, to zalecamy tę witrynę (http://awarie24h.com/).

Pierwszy bywa zalecany dla domów, które mogą się prędko brudzić (choćby takie, które znajdują się przy ruchliwych ulicach), bo dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wówczas utrudnia osadzanie się pyłu. Te drugie natomiast bywają odporne na grzyby i pleśń. Musimy również zastanowić się ile warstw tynku nałożyć. Bywają bowiem tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W naszym kraju znacznie częściej stosowane bywają tynki kilkuwarstwowe. Jednakże tego typu elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej można również wyłożyć zewnętrzne Mury cegłą dekoracyjną, kamieniem i drewnem. Istnieją także odpowiednio produkowane płytki elewacyjne, które nie odpadają oraz świetnie znoszą wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Należy zapamiętać to słowo, ponieważ może nam się przydać. To, jaki materiał kupimy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj przecież wszystkie ww metody zdają egzamin nawet w trudnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej szykownych i też najdroższych sposobów wykończenia budynku. Trzeba więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.