Tynki w XXI wieku przestają być jedynym wariantem przy zamawianiu elewacji budynku

Przez długi czas ocieplony i otynkowany dom był synonimem zasobnego portfela. Dziś spektrum zakupu materiału diametralnie się powiększyło.
Teraz da się wybierać różne techniki wykończenia budynku od zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który przez długi czas był najczęściej jedyną opcją, rozwija się i ma kilka podkategorii. Może być przykładowo silikonowy albo silikatowe. Pierwszy bywa zalecany dla domów, które mogą się prędko brudzić (choćby takie, które znajdują się przy ruchliwych ulicach), bo dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wówczas utrudnia osadzanie się pyłu.

Jeśli uważasz, że niniejszy tekst jest godny uwagi, to bez obaw wejdź na ten link i zobacz udostępniony poniżej (www.contechnic.pl/o-firmie/) materiał – on również Cię zaciekawi.

Te drugie natomiast bywają odporne na grzyby i pleśń. Musimy również zastanowić się ile warstw tynku nałożyć. Bywają bowiem tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W naszym kraju znacznie częściej stosowane bywają tynki kilkuwarstwowe. Jednakże tego typu elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej można również wyłożyć zewnętrzne Mury cegłą dekoracyjną, kamieniem i drewnem. Istnieją także odpowiednio produkowane płytki elewacyjne, które nie odpadają oraz świetnie znoszą wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Należy zapamiętać to słowo, ponieważ może nam się przydać. To, jaki materiał kupimy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj przecież wszystkie ww metody zdają egzamin nawet w trudnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej szykownych i też najdroższych sposobów wykończenia budynku. Trzeba więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.