Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie ma możliwość zadecydować, jak będzie chciał postawić ściany działowe

Dawniej ściany w kamienicach były raczej gruby. Teraz dzięki Bogu stawia się je raczej szybko.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych kamienicach usunięcie jakiejś ściany może okazać się niemożliwe, ponieważ groziłoby to zawaleniem się budynku. Należy mieć na uwadze to, że w starych kamienicach nie narusza się zbytnio konstrukcji budynku. Dzisiaj jednak buduje się osiedla przy pomocy innych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które z reguły bywają pionowymi słupami. Zwykle nie dostrzeżemy ich w swym mieszkaniu, gdyż są elementem ścian pomiędzy apartamentami. To niezwykle dobry pomysł, ponieważ wówczas w środku swojego mieszkania będziemy mogli układ ścian według naszego uznania modyfikować. Zwykle mamy mamy zaznaczone miejsce na tylko kuchnię i łazienkę. Zresztą można popuścić wodzę fantazji. Jeśli wychowujemy dzieci, to zapewne będziemy chcieli zapewnić im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały własnych pokoi. Możemy również wygospodarować odrobinę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona dla przykładu z regipsu. Tego rodzaju materiał bywa dosyć tani oraz po prostu prędko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki. Jeżeli zatem chcemy zachować prywatność, to trzeba postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Dobrym pomysłem jest tradycyjna cegła.

Jeśli absorbują Cię opisywane w niniejszym artykule kwestie i masz chęć zobaczyć więcej informacji na taki temat – wejdź tu firmy sprzątające warszawa!

Prawda, postawienie takiej ściany będzie bardziej kosztowne i zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej z pewnością bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała bardzo długi czas.