Nowoczesne mieszkania w stanie deweloperskim często nie posiadają w środku ścian — sami będziemy mogli je postawić

Teraz deweloperzy często decydują się na pozostawianie decyzji klientom, gdzie mieliby ochotę wybudować ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że pragniemy kupić 60-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper poinformuje nas tylko o tym, gdzie będzie łazienka i kuchnia. Z projektu też dowiemy się, gdzie będą okna oraz drzwi wejściowe. I to by było na tyle. O całej reszcie będziemy mogli zdecydować samodzielnie. Jeżeli mamy brzdące, to z pewnością zechcemy dać im ich własną przestrzeń. Razem czy osobno? To będzie zależało od nas, a w znacznej mierze na pewno od naszych latorośli. Jeżeli zechcemy, to można postarać się też wydzielić schowek oraz gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie mamy dzieci, to można postawić na dużą sypialnię i przykładowo gabinet czy choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną siłownię). Ściany można będzie ustawić tak, jak zechcemy. Zapewne pomocny w aranżacji będzie architekt albo dekorator wnętrz. O jego wsparcie powinni się szczególnie postarać ci, którzy nie czują u siebie żadnego wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wówczas najtańsze i stosunkowo prosto się je stawia. Niestety dość mocno przepuszczają wszelkie dźwięki. Nie będziemy mogli też na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeśli pragniemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to powinniśmy się skierować w stronę ściany z cegieł. Jest to bardziej kosztowne, a ich budowa (realizacja inwestycji budowlanych) potrwa dłużej, ale będzie idealna przez lata.