Według obecnych standardów każdy budynek użytku publicznego musi posiadać klimatyzatory

W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie, żeby jakiś nowo oddany budynek, który jest przykładowo biurowcem, nie posiadał klimatyzacji.
Współcześnie w znacznym procencie budynków fantastycznie działają klimatyzatory kanałowe.

drzwi wewnętrzne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
komfort

Autor: Oknoplast Sp. z o.o.
Źródło: Oknoplast Sp. z o.o.
Wyglądają one elegancko, gdyż w żadnych pokojach nie dostrzeżemy zawieszonych urządzeń. Schłodzone powietrze będzie napływało do pokoju przez kratkę wentylacyjną albo specjalne otwory. Prócz tego przy pomocy takiego klimatyzatora jesteśmy w stanie również ogrzewać obiekt zimą.

Nasza najnowsza wiadomość (https://www.glebinowe.pl/kontakt) musi Ci się spodobać, gdyż włożyliśmy w nią sporą ilość rewelacyjnych treści. Więc przeglądaj bez ograniczeń.

Zatem upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Jedyny mankament tego rodzaju systemu jest taki, że należy się na niego zdecydować już na etapie projektowania budynku. Po pewnym czasie będzie to po prostu zbyt kosztowne. Dlaczego? Ponieważ wymagane jest pomieszczenie, gdzie umieszczona będzie centrala całego systemu. Prócz tego niezbędne będą też kanały, którymi będzie rozprowadzane powietrze. Są one zwykle ukrywane w podwieszanych Sufitach lub pod stropem. Tego rodzaju prace dobrze jest załatwiać od razu, żeby później nie musieć męczyć się z drogim oraz brudnym remontem. Dużym plusem klimatyzacji kanałowej wydaje się być to, że w każdym pomieszczeniu uzyskamy identyczną temperaturę, niezależnie od tego, jak daleko jest od centrali. Oczywiście wysokością temperatury możemy sterować. Jest to dość proste.

Montaż owego systemu należy oczywiście zlecić certyfikowanym specjalistom, gdyż sami nie będziemy mogli tego dokonać.

Tags: , ,