Jakie mogą być szufle do śniegu i czy dużo one kosztują?

Odśnieżanie to nie tylko sprawa estetyczna, która decyduje o naszym bezpieczeństwie. Odśnieżania nie możemy uznać za nieobowiązkową czynność. Jako posiadacz posiadłości zobowiązani jesteśmy do usunięcia śniegu.
Szufle do śniegu, które przeznaczone są do odśnieżania, wyraźnie mogłyby nam ułatwić pozbywanie się białego puchu z nawierzchni.

podłoże

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczy, że kiedy wybieramy szuflę do śniegu, trzeba uwzględnić nie tylko jej koszt. Niezwykle często niedrogie szufle nie są wygodne w używaniu oraz przestają być użyteczne jedynie po jednym sezonie. Z takich względów zdecydować się dobrze na szuflę, która będzie pozwalać zbierać znaczną ilość białego puchu i nie będzie zbyt ciężka. Największym zainteresowaniem zazwyczaj cieszą się szufle wykonane z aluminium. Są one w większym stopniu odporne od takich, których głowice są wykonane z materiałów sztucznych. Poza tym wytwórcy łopat wykonanych z aluminium podkreślają, że mogą one się nadawać nie tylko do nabierania śniegu, lecz także aby kruszyć lód. Trzonek szufli wykonany może być z drewna albo z aluminium. Coraz częściej wykonane z aluminium trzonki oferują możliwość regulacji, co znacznie ułatwia odśnieżanie ludziom wysokim oraz niskim.
ceny szufli do śniegu zaczynają się od ok. 20 zł. Jeśli poszukujemy rozwiązań lepszych jakościowo, to trzeba zapłacić za szuflę co najmniej 50 zł. Warto zaznaczyć, że szufle są szczególnym rodzajem łopaty, która jest używana do odśnieżania nieruchomości. Szuflę wyróżnia głowica, która wygląda trochę inaczej niż w przypadku łopaty tradycyjnej. Szufla charakteryzuje się szerokim ostrzem i dzięki temu rozbić może więcej zamarzniętego śniegu. Poza tym bardziej znacząca pojemność umożliwia załadowanie bardziej znaczącą ilość śniegu.

Szufle do śniegu podobnie jak łopaty mogą posiadać aluminiowe głowice lub z materiałów sztucznych. Bardzo ważna jest również rękojeść w formie litery D.

Nasz post jest dla Ciebie interesujący? Więc zachęcamy do naszej nowej witryny. Tam oczekuje na Ciebie najnowszy materiał.

Daje ona okazję pracy także w rękawiczkach, co w okresie zimowym jest bardzo przydatne.

Tags: , ,