Co to są skrzydła modułowe i jakiego rodzaju są ich atuty?

Zamiana lub Kupno drzwi montowanych wewnątrz znaczy, że te elementy będą używane w naszych pomieszczeniach przez długi okres czasu. Z tego też powodu kupujemy je bardzo starannie i zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, solidność, stabilność czy też właściwości izolacyjne i naturalnie na estetyczny wygląd.

Wszystkie ze wspomnianych cech mają w sobie drzwi modułowe. Drzwi montowane wewnątrz wykonane z drewna oraz materiałów drewnopochodnych dzielą się mówiąc krótko na okleinowane, lite i modułowe. Drzwi lite odznaczają się niecodziennym wyglądem, w którym uwidoczniony jest naturalny surowiec, czyli drewno. Drzwi okleinowane nie bez przyczyny mają w swojej nazwie wyszczególnioną okleinę. To ona jest zauważalna na powierzchni oraz od jej jakości jest zależna trwałość powłoki, która skrywa także w sobie lekką konstrukcję przynoszącą na myśl konstrukcję plastra miodu lub także wypełnienie z materiału drewnopodobnego.

fotogram - dom

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi modułowe z kolei mają też 2 odmienne określenia: pięcioelementowe oraz ramowe. Na ich konstrukcję składają się: 2 ramiaki pionowe, wypełnienie, poprzeczka umieszczona na dole i górna. Wspomnianym wypełnieniem może być płycina o grubości do 22 mm lub szkło: matowe, przezroczyste czy też mozaikowe albo barwione i w całości nieprzezierne. Wielość ewentualnych rozwiązań dekoracyjnych takiego wypełnienia stanowi bardzo ważną właściwość skrzydeł modułowych, przy czym nie jedyną. Cechą charakterystyczną drzwi modułowych jest to, że są one mocne oraz trwałe a tym samym zwiększają poczucie bezpieczeństwa w środku mieszkania, w jakim je użyto.

Drzwi modułowe są eleganckie, na co składa się niezwykle dokładne dopasowanie pięcioskładowych elementów, a także niezauważalne miejsce połączenia okleiny, która pokrywa m.in. obie poprzeczki.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie, która także przedstawia tego rodzaju teksty. To na pewno da Ci do myślenia!

Skrzydła modułowe są bardzo efektywnym izolatorem termicznym oraz akustycznym.