Jakie istnieją typy zacisków oraz od czego zależy wykorzystanie określonego rodzaju?

Bezpieczne wykorzystywane sztangi wymaga użycia wszystkich wymaganych części, które wliczają się w ramy jej konstrukcji. Nie możemy niestety zapominać również o zaciskach – na co należy zwracać uwagę podczas ich zakupu? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
Nim zajmiemy się opisywaniem najważniejszych cech produktów, należałoby wcześniej dokładnie objaśnić, jaką spełniają one funkcję.

ozdobna brama

Autor: Paul Wilkinson
Źródło: http://www.flickr.com

Zaciski są elementami zakładanymi na gryf, które blokują ciężarki oraz blokują zsunięcie się ich ze sztangi. Jednak to nie wszystko. Ich właściwy sposób wykorzystania pozwala na ustabilizowanie obciążników, dzięki czemu komplet nie wykonuje żadnych drgań, które to mogą obniżać komfort ćwiczeń. Wszystko to sprawia, że zacisk musi być dostosowany w sposób przemyślany. W innym wypadku mogą one powodować zbyt lekkie zabezpieczenie albo zwyczajnie nie wytrzymywać pod naciskiem wykorzystywanych przez nas obciążeń.
Na szczęście w sprzedaży oferta jest bardzo duża oraz tak skonstruowana, że nie musimy mieć jakichkolwiek kłopotów z zakupem zacisków odpowiednich do sztangi. Wystarczyłoby jedynie zwrócić uwagę na parę bardzo istotnych elementów. Jednym z nich jest typ zacisku. Mamy dwie możliwości wyboru: moglibyśmy zakupić zacisk gumowany gwintowany oraz zaciskowy.

Intryguje Cię kwestia omawiana w tym tekście? Przeczytaj ponadto także inne podobne materiały – zwyczajnie wejdź na stronę (http://grandpol.de/index.php/produkty/fenster-und-tueren-pvc/tuer-pvc).

Pierwszy rodzaj jest wykorzystywany wyłącznie do gryfów, które mają charakterystyczne rowki, pozwalające na ich wkręcenie. Wersje zaciskowe stosuje się z kolei przy gryfach o końcówkach stosunkowo gładkich.

Co ważne, na rynku mogą być w paru wersjach. Wymienić należy sprężyny motylkowe, specjalistyczne obejmy czy też zaciski z cieniami blokującymi. Jak widać, wybór danego rodzaju jest zależny od stosowanego gryfu.