W którym miejscu konkretnie można zainstalować klimatyzator?

W wypadku klimatyzatorów, najważniejszym parametrem jest moc chłodnicza, którą najlepiej jest przeliczyć przez wykonanie niezwykle precyzyjnych pomiarów emisji ciepła z urządzeń elektronicznych, murów czy też z pomiarów nasłonecznienia.

Dzięki tym obliczeniom nie ma kłopotów z wyliczeniem właściwej mocy chłodniczej, co jest szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń firmowych czy też biurowców. Jeśli chodzi o budynki wolnostojące, to bierze się, że każdy metr kwadratowy pomieszczenia potrzebuje 0,1 kW – oznacza to zwyczajnie, że w pomieszczeniu posiadającym dla przykładu 25 mkw.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to namawiamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi oficjalne źródło (https://www.lazzonigroup.pl/), które też na pewno Cię zaabsorbuje!

trzeba zainstalować klimatyzator o mocy około 25 kW. Odpowiednio wyselekcjonowana moc klimatyzatora gwarantuje szybkie schłodzenie domu oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury, nawet podczas znacznych upałów. Jednostki wewnętrzne klimatyzatora instaluje się zazwyczaj na murze, pod parapetem okiennym, o ile nie ma w tym miejscu grzejników albo po prostu pod sufitem. W wypadku sufitu podwieszanego, można by w przestrzeni nad nim zainstalować dla przykładu klimatyzator kanałowy lub klimatyzator kasetonowy.

kształt

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Ten pierwszy, zatem klimatyzator kanałowy, można zwyczajnie umieścić w pokojach klimatyzowanych, ale również poza nimi, dla przykładu na poddaszu czy też w pomieszczeniu technicznym. Znakomitym łącznikiem będzie rura transportująca powietrze. W czasie montowania jednostek montowanych wewnątrz trzeba bardzo zadbać o to, żeby pozostawić tzw. swobodny obieg powietrza. Znaczy to, że klimatyzator nie może być zasłonięty żadnymi ciężkimi zasłonami, ani meblami. Kolejna istotna sprawa dotyczy kierunku ruchu strumienia powietrza. W żadnym wypadku
nie powinien on być skierowany wprost na osoby, które znajdują się wewnątrz danego pomieszczenia. Prawidłowo będzie, kiedy następuje mieszanie cieplejszego powietrza z zimnym pod sufitem.

Innowacyjne klimatyzatory kanałowe nie generują zbyt dużego hałasu, jednak i tak znacznie lepiej nie umieszczać ich w narożniku pomieszczenia, ponieważ dźwięki odbijają się wtedy od trzech płaszczyzn, co niestety wzmacnia poziom hałasu.