Do czego stosowane są osuszacze przemysłowe i w czym one pomagają?

Zbyt wysoki poziom wilgotności może posiadać wpływ na rdzewienie elektroniki. Może także powstrzymywać tężenie betonu oraz posiadać wpływ na rdzewienie sprzętu. Wycieki oraz powodzie siać mogłyby spustoszenie a usuwanie takich skutków jest niezwykle czasochłonne oraz drogie.
Jeżeli nadmiar wilgoci jest zagrożeniem dla Twojej działalności, to osuszacze przemysłowe usuną ją niezależnie od rozmiaru pomieszczenia.

bloczki

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com

Osuszacze przemysłowe mogą być stosowane żeby zapobiegać korozji metali. Mogą być również stosowane żeby skrócić czas tężenia betonu i schnięcia izolacji. Mogłyby być również używane do ochrony przeciwpożarowej. Tego typu osuszacze wspomagają procesy konserwacji albo stabilizacji spożywczych produktów. Osuszacze takie oferują możliwość zredukowania rozwoju pleśni oraz grzybów w czasie produkcyjnego procesu. Można by je także wykorzystywać do osuszania budowli, które uszkodzone są przez wodę.
Zaprojektuj swój energooszczędny dom
Osuszacze sorpcyjne prawidłowo funkcjonują w niskich temperaturach i w chłodniejszym klimacie. Najlepsze są do używania w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony. Wykorzystywać one mogą gaz ziemny, ogrzewanie parowe lub propan. Wykorzystują one żel krzemionkowy zatem chłonny surowiec, który pochłania wilgotność z cieczy i gazów. Tego typu wilgoć jest zatrzymana w krzemionkowym żelu i uwalniana jest po jego podgrzaniu. Takie osuszacze idealne są do zastosowań przy produkcji lub na placach budowy. Umożliwiają one przykładowo skrócenie czasu, który niezbędny jest na zastygnięcie betonu oraz przyspieszenie malowania. Osuszacze chłodnicze szafa chłodnicza 1300l jest to dobry Wybór, gdy trzeba usunąć prędko dużą ilość wody. Wyjątkowo są użyteczne, kiedy trzeba osuszyć domy po wyciekach wody albo powodzi.

Funkcjonowanie ich opiera się na wymuszeniu przepływu powietrza przy pomocy wentylatora.W następnej kolejności przepuszczenie go przez filtr oraz wiele zimnych zwojów. Najlepiej one działają, kiedy obserwujemy olbrzymie różnice temperatur.