Istotne jest właściwe nawilżenie powietrza w domu oraz w pracy, żeby nie narażać się na groźne choroby

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie nawilżenie powietrza dla dróg oddechowych oraz dobrego samopoczucia.
Nawilżacz powietrza powinien być w każdym mieszkaniu oraz w każdym miejscu pracy.

Budynek

Autor: Crispin Semmens
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież jest w naszym kraju taki klimat, że przez kilka miesięcy w roku jest u nas włączone w budynkach ogrzewanie. Latem znowu część biurowców oraz prywatnych mieszkań ma zamontowaną klimatyzację. Oba te systemy bardzo wysuszają powietrze. Wobec tego potrzebne wydają się być właśnie nawilżacze powietrza. Dobrze byłoby, żeby były one nieduże. Wówczas będziemy mogli przenosić je z jednego pokoju do drugiego — zależnie od potrzeb. Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy zakupie? Powinniśmy na początek sprawdzić, czy nawilżacz posiada możliwość włączania kilku trybów intensywności pracy. Można przecież chcieć, aby nieśpiesznie pracował przez okrągły dzień lub aby błyskawicznie nawilżyło wybrany pokój w krótkim czasie. Może warto skusić się także na dodatkowe opcje takie jak chociażby: jonizacja i sterylizacja powietrza. Niektórzy też wybierają nawilżacz i oczyszczacz (zobacz: oczyszczacz) powietrza w jednym. Jest to możliwe, choć bardziej kosztowne rozwiązanie. Niezwykle ważną sprawą jest nocny tryb. Nawilżacz będzie wówczas chodził niemal bezgłośnie i nie będą świeciły się na nim żadne lampki. Wówczas będziemy mogli go postawić w dziecięcym pokoju.

Będziemy pewni, że nasze pociechy spokojnie przy nawilżaczu zasną. Oczywiście należy zamówić model od dobrego producenta wraz z zapewnioną gwarancją.

Tags: , ,