Jakiego rodzaju drzwi montowane wewnątrz możemy nabyć dziś i z czego mogą być wykonane ościeżnice?

Od ręki wewnętrzne drzwi do nabycia są jedynie w supermarketach budowlanych. Na futryny i skrzydła drzwiowe, które wybraliśmy z folderu, czekać trzeba nawet kilka tygodni.
Na początku musimy wybrać jaki wzór drzwi nas interesuje.

producent drzwi wewnętrznych

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
W następnej kolejności przedstawiciel wytwórcy drzwi, zmierzy dokładnie otwór. Gwarantuje nam to, że będą one pasować. Warto nabywać takie drzwi razem z autoryzowanym montażem. Podczas nieumiejętnego zamontowania drzwi łatwo je zniszczyć i łatwo utracić gwarancję, którą producent (zobacz nota bene hurtownia) drzwi wewnętrznych oferuje. Razem z propozycją montażu produkt objęty jest mniejszym podatkiem VAT. Kolor drzwi wewnętrznych powinniśmy wybierać kierując się odcieniem okiennej stolarki albo dostosować go do posadzki i ścian. Do wszystkich otworów warto dobierać drzwi z tej samej linii stylistycznej. Jednoskrzydłowe drzwi zazwyczaj mają szerokość od 60 do 110 centymetrów. Bardziej znaczące drzwi ze względu na swój ciężar wymagają większej ilości zawiasów. Drzwi o nietypowych wymiarach wykonywane są na specjalne zlecenie. Za dopłatą można również drzwi zwęzić albo skrócić.
lampy

Autor: Sanitec KOŁO

Niezwykle ważne jest to, aby drzwi do pomieszczeń, które wymagają wentylacji, miały otwory wentylacyjne oraz podcięcie 10-30 mm, które umożliwia przepływ powietrza. Ościeżnica powinna dopasowana być do wzorca skrzydła. Ościeżnice typowe czyli przylgowe na obwodzie mają kilka profili. Przylega do nich skrzydło drzwiowe. W przylgowych ościeżnicach instalowane są uwidocznione zawiasy, które są na zewnątrz konstrukcji. Są to najczęściej 2 zawiasy lub przy cięższych skrzydłach 3. Ościeżnice bezprzylgowe są to futryny o prostszym przekroju. Skrzydła, które do nich nadają się, posiadają prostą krawędź i do ościeżnicy przylegają tylko po zewnętrznym obwodzie. Takie drzwi prościej jest zachować w czystości. Ościeżnice wykonane być mogą z MDF-u, lITego drewna klejonego warstwowo lub z metalu.

Ościeżnice stalowe są niezwykle eleganckie przykładowo ościeżnice aluminiowe. Ościeżnice mogłyby być także stałe lub regulowane. Do niektórych ościeżnic dokupić można by opaski, które ukrywają złączenie z murem.

Tags: , , , ,