Jaki jest idealny sposób na odprowadzenie ciepłego powietrza w czasie montowania klimatyzacji?

Zakup przenośnego klimatyzatora jest najtańszym i podstawowym sposobem na zmniejszenie temperatury w zbyt ciepłym mieszkaniu. Nie jest to co prawda wyjście doskonałe, jednak jest ono relatywnie wydajne, chociaż tylko do pewnego momentu.

Knauf

Autor: Coram Poland
Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Autor: Studio Filmów Rysunkowych
Źródło: Studio Filmów Rysunkowych

W gorące dni nieco mniej odporne na oddziaływanie upału osoby przeżywają w swych przegrzanych pomieszczeniach prawdziwe męki. Przez pewien czas stosunkowo skuteczne staje chronić się za pomocą szczelnych oraz odbijających światło słoneczne rolet, nieco pomaga także staranne nocne wietrzenie, jednak to są wszystko wyłącznie czynności mające na celu opóźnianie nagrzania się murów. Te, zwłaszcza gdy są betonowe ciepło, może za bardzo rosnąć, zbyt skromne środki zabezpieczenia przed upałem okazują się stanowczo niewystarczające. W tego typu sytuacji znaczną ulgę może dać montaż klimatyzatora przenośnego. Dla przykładu montaż klimatyzatora stacjonarnego typu Split latem z zasady jest już znacznie za późno, gdyż najpierw trzeba otrzymać zgodę posiadacza budynku, przykładowo w spółdzielni, co natomiast może potrwać nawet parę tygodni.
Jeżeli moglibyśmy własnoręcznie się podjąć niezwłocznej decyzji o zamontowaniu we własnym domu jednorodzinnym, to zazwyczaj potencjalnie kłopotów i tak nie unikniemy, gdyż później wszystkie ekipy montujące klimatyzatory mają pełne ręce roboty. Wtedy czekanie na montaż zajmuje nawet do kilku tygodni. Małe klimatyzatory typu Monoblok, czyli klimatyzatory jednoczęściowe albo klimatyzatory typu Split, zatem takie z jednostką wewnętrzną oraz zewnętrzną, można uruchomić prawie natychmiast.

Czekasz na kolejny artykuł? Pragnę poinformować Cię, że autorska witryna jest już dostępna. W takim razie namawiam do lektury.

Podczas montowania tego typu urządzenia, jednak w praktyce stosunkowo podstawowym kłopotem jest kwestia wyprowadzenia na zewnątrz pomieszczenia elastycznej rury o znacznej średnicy.

Każdy klimatyzator przenośny wydmuchuje bowiem do pokoju chłodniejsze powietrze, przy czym z innej strony wydmuchuje to gorące oraz wilgotne. Najlepszym rozwiązaniem jest rozprowadzanie ciepłego powietrza przez otwór w ścianie.

Tags: , ,