Jaka firma najlepiej zrobi odwierty dla osoby budującej aktualnie swój dom?

Coraz więcej osób, które budują nowy dom, decyduje się, aby zainstalować w nim pompę ciepła. Jest to narzędzie, które jest zdolne przepompować ciepło z wody, z gleby lub z powietrza do domu. Kupno pompy ciepła i instalacja jej, to nie są niedrogie rzeczy, ale zwracają się one pod postacią niskich faktur za ogrzewanie już po paru latach.
Aby zrobić odwierty pod pompę ciepła, niezbędna jest pomoc specjalistów.

odwierty

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Zjawić się oni powinni na nieruchomości jeszcze przed postawieniem fundamentów, ponieważ wiercący sprzęt jest dosyć duży oraz potrzebuje bardzo wiele miejsca do pracy. Odwierty najlepiej jest zrobić, gdy skończy się już mróz zatem od marca do listopada. Do zrobienia tego typu zadania brygada budowlana będzie potrzebowała bieżącej wody i prądu. Czas wiercenia zależy od rodzaju gruntu, lecz zazwyczaj nie przekracza on kilku godzin. Wiertło, gdy zagłębia się w glebę, za pomocą wody jednocześnie będzie usuwać urobek. W odwiercie instalowany jest wymiennik pompy ciepła. Na niego składają się zazwyczaj sondy geotermalne oraz rury polietylenowe. Usługobiorca musi ustalić głębokość oraz liczbę odwiertów, ale najlepiej sprawdza się jeden, głęboki odwiert a nie kilka płytszych.
Do wykonania odwiertów najkorzystniej dobrać jest firmę z dużym doświadczeniem w tej kwestii. Upewnić się przede wszystkim należy, że spółka znakomicie zna się na regulacjach prawnych, jeśli chodzi o wykonywanie odwiertów i zapewni nam potrzebną dokumentację. Niektóre firmy dają również gwarancję na wykonane odwierty pod tego typu pompę ciepła.

Najlepiej jest zatrudnić taką firmę, która jest rekomendowana przez kogokolwiek, kto już kiedyś korzystał z jej świadczeń i może potwierdzić to, że odwiert (Polecamy przewierty wrocław Geo Synt) był zrobiony bezbłędnie i to, że usytuowana pompa funkcjonuje prawidłowo. Najpopularniejszymi pompami są te, które ciepło pobierają z gleby. Z zasady użytkownicy decydują się na pompy wertykalne z wymiennikiem, który wkopywany jest w ziemię. Tego typu pompy zajmują mniej miejsca.