Co powinny zapewniać drzwi wewnątrzklatkowe?

Drzwi wejściowe do mieszkań w blokach nie muszą co prawda spełniać takich wymagań, jak powinny to robić drzwi zewnętrzne, które są montowane w domach wolnostojących, przy czym ich wybór także jest bardzo istotny.

W poniższym artykule podpowiadamy, jakie kryteria warto mieć na uwadze, kiedy nabywamy drzwi instalowane wewnątrz klatki schodowej. Drzwi wewnątrzklatkowe, czy też drzwi wejściowe do mieszkania powinny mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary, odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe, właściwą izolację dźwiękową i cieplną oraz muszą się wyróżniać trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Powinny też pasować do stylu aranżacji klatki schodowej. Dostępne obecnie w sprzedaży drzwi zazwyczaj nie mają wszystkich wymienionych wcześniej właściwości jednocześnie. Za małą dopłatą prawie każdy producent (zobacz producent kabli elektrycznych) drzwi musi poprawić co poniektóre parametry użytkowe oraz technologiczne oferowanych przez swoją firmę towarów i w taki sposób wykonać produkt, który będzie odpowiadał indywidualnym wymogom danego klienta.
metraż

Autor: Stolbud Włoszczowa
Należy pamiętać o tym, że dla dowolnego producenta drzwi zadowolenie odbiorców powinno być sprawą najbardziej istotną. Do lokalu w bloku albo w kamienicy dobre okażą się drzwi pełne uchylne, które roztwierane są od strony wewnętrznej. Wprawdzie drzwi, które są roztwierane na zewnątrz są o wiele trudniejsze do sforsowania, jednak co poniektórzy zarządcy budynków wielorodzinnych nie zezwalają na ich montowanie.

Tego typu postanowienia są zazwyczaj podyktowane przymusem zagwarantowania drożności ciągów ewakuacyjnych na wypadek pojawienia się zagrożenia pożarowego, wybuchu gazu albo odmiennego rodzaju losowych zdarzeń. Jeśli jednak chodzi o wygląd zewnętrzny drzwi na klatce schodowej, to jest to już kwestia dowolna.