Co powinniśmy brać pod uwagę dobierając pokrycie dachowe?

Przy wybieraniu gotowego projektu domu, należy zwracać uwagę na proponowane przez projektanta pokrycie czy typ oraz kształt pokrycia dachowego, aby nie tylko taki dach podobał nam się pod względem estetycznym, ale też pasował panującym wymogom lokacji nieruchomości.
Pracownie architektoniczne oferują klientom bardzo dużo gotowych projektów z bardzo dużą ofertą sposobów technologicznych i estetycznych.

włochy - koloseum

Autor: Luca Serazzi
Źródło: http://www.flickr.com
Piła tarczowa
Są one opracowane w taki sposób, aby odpowiadały różnorodnym gustom, budżetom czy też rozmiarowi nieruchomości. Wybór projektu nie jest wcale prostym zadaniem, ponieważ należy brać pod uwagę bardzo dużo różnorodnych kwestii. Poza rozkładem pojedynczych pokoi czy też wielkością garażu, powinniśmy również brać pod uwagę dach, jego typ oraz układ.

Jest to jedna z w najwyższym stopniu widocznych elementów kompletnego budynku, zatem musi się on podobać klientom, ale poza kryterium estetycznym, nie należy zapomnieć o tego typu sprawach jak choćby typ pokrycia dachowego lub dostosowanie konkretnego kształtu pokrycia dachowego do ogólnych warunków panujących w obszarze, gdzie usytuowany będzie dom. Gdy oglądamy różne katalogi z projektami budynków, rzadko poświęcamy uwagę na planowane przez projektanta pokrycie. Musimy jednak wiedzieć, że to właśnie dachy albo raczej planowany materiał pokryciowy wyznacza wygląd i solidność pokrycia dachowego, a także tego typu zagadnienia jak poziom hałasu i temperatura na poddaszu.

Dlatego też należałoby wybrać surowiec odporny na oddziaływanie warunków atmosferycznych, długowieczny i mrozoodporny.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również zbigniew domański inne treści na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Takie wymogi spełnia dla przykładu dachówka ceramiczna.