Jak dobrać drzwi wewnętrzne?

Wewnętrzne drzwi to nie taka bagatelna rzecz! Solidne, eleganckie a także właściwie dobrane do estetyki mieszkania, potrafią być autentyczną „wisienką na torcie”.
Skrzydła wewnętrzne to również fascynujący prolog – przedsmak tego, co czeka nas za nimi.

producenta drzwi

Autor: JOT – BE NIERUCHOMOŚCI
Źródło: JOT – BE NIERUCHOMOŚCI

Opłaca się więc pokusić się o drzwi, jakie zachwycać będą nie jedynie funkcjonalnością, lecz i intrygującym wyglądem. Jak kupić wewnętrzne drzwi? Na początku zacznij od kwestii najbardziej prozaicznych, dla przykładu takich jak strona, w którą będą otwierać się skrzydła (na lewo czy na prawo?) i systemu ich rozwierania (na zewnątrz czy do wewnątrz pomieszczenia). Odpowiedź na te kwestie jest zależna przede wszystkim od rozmiarów pomieszczenia, rozlokowania włączników światła a także tego, czy w sąsiedztwie drzwi będą stały mebelki o wydatnych gabarytach.
zobacz to

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
materiały izolacyjne

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoju dziennym lub gabinecie świetnie sprawdzają się skrzydła dźwiękoszczelne. Akustyczna izolacja spowoduje na pewno, że nasze pomieszczenia będą kameralne oraz ciche – pozostałym domownikom nie będą już przeszkadzać nocne filmowe maratony, a Ty zawsze odnajdziesz skupienie przy pracy.

Potrzebny jest Ci link do www? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym artykule odnajdziesz wszystko, czego szukasz. Namawiamy!

Zapytaj zatem producenta drzwi w jakim stopniu konkretny model jest dźwiękoodporny. Skrzydła prowadzące do piwnicy albo do garażu powinny być natomiast wypełnione specjalnym surowcem izolacyjnym, który zapobiegnie przenikaniu chłodu do mieszkania. Coraz to popularniejsze stają się zatem skrzydła harmonijkowe bądź przesuwane, które zajmują z pewnością mnie miejsca aniżeli uchylne warianty.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że modele harmonijkowe nie sprawdzają się w bardzo wąskich drzwiowych otworach (zajmują nadto dużo miejsca, stąd wchodzenie do pomieszczenia może okazać się niekomfortowe).