Jak powinniśmy wybierać odpowiednią antenę?

Dziś już żaden dom w naszym kraju nie odbiera tv analogowej. Specjalne przejście na telewizję cyfrową wymusiło na wielu osobach zakup nowego telewizora albo przynajmniej dekodera DVBT. Wiele osób nie jest pewna, jaką wybrać antenę, aby telewizja funkcjonowała najkorzystniej oraz posiadała mocny zasięg.
Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że do odbioru tv naziemnej nie ma potrzeby kupowania specjalnej anteny DVBT.

Z tego też powodu osoby, które mają już kupioną antenę do odbioru tv analogowej, nie mają obowiązku wymieniać jej na inną. Ci natomiast ludzie, którzy dopiero stoją przed wyborem właściwej konstrukcji, powinni zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Warto jednak pamiętać o tym, że nie ma uniwersalnej anteny, która gwarantuje najlepszy odbiór w każdym miejscu. Wybór anteny jest zależny od lokalnych warunków. Anteny można rozdzielić na parę rodzajów.

Jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odnośnik do źródła (http://www.maragency.pl/kategoria/napowietrzanie/23), a znajdziesz tam dużo interesujących informacji.

Stąd także wyróżnia się parę grup zezwalających odnalezienie modelu dopasowanego do potrzeb. Istnieje dla przykładu antena aktywna oraz pasywna. Wedle fachowców najskuteczniejszym rozwiązaniem jest kupno anteny pasywnej, czyli nie posiadającej przedwzmacniacza antenowego.

antena

Autor: The County Clerk
Źródło: http://www.flickr.com/photos/17548490@N00/1348888806/
Nie należałoby inwestować w najlepszej jakości wzmacniacz, w którym długość kabla pomiędzy tv a anteną jest nieduża i wynosi kilka metrów. Antena aktywna, zatem posiadająca wbudowany wzmacniacz należy do takich, z których należy korzystać jedynie w ostateczności. Dla przykładu w przypadku słabej jakości konstrukcji anteny, ponoszeniu znacznych strat w jakości sygnału między anteną a odbiornikiem albo zbyt wielkiej odległości od nadajnika.

Warto również posiadać na względzie to, że czasami wzmacniacz zamiast dopomóc może wyłącznie przesterować sygnał, co dla oglądającego oznacza szumy na obrazie. Jest ponadto sprawa wyboru anteny siatkowej lub kierunkowej.