W jaki sposób wynająć mieszkanie i nie dać się przy tym „wpuścić w maliny”?

Na rynku wynajmu trwa aktualnie najbardziej gorący okres. studenci usilnie wypatrują mieszkań. Wielu z nich czyni to pierwszy raz. W jaki sposób wybrać dobrą ofertę?
Nim parafujemy umowę z właścicielem mieszkania trzeba wypytać o jej wszelkie niuanse.

ogrzewanie podłogowe

Autor: Petra
Źródło: http://www.flickr.com
Pomoże to ustrzec się niemiłych niespodzianek. Nie dajmy się zwieść pięknym zdjęciom, ciekawym opisom, a szczególnie nadzwyczaj konkurencyjnej cenie, która widnieje przy ofercie – w najlepiej wyglądających anonsach może się kryć „haczyk”. O czym więc należy pamiętać, ażeby uniknąć rozczarowań. Zanim zaczniemy badania sprawdźmy, w jaki sposób się kształtują stawki za wynajem lokalu w konkretnej miejscowości. Zestawmy oferty w rozmaitych dzielnicach.

Nie zapominaj, że istotna propozycja powinna być pokazana w poważny sposób. Przeglądnij kilka kolejnych postów i zamów ten artykuł, który Ci odpowiada.

Sprawdźmy także, jak wiele powinniśmy uiścić za pokój, jak dużo za kawalerkę, natomiast jak wiele za większe mieszkanko. Zazwyczaj korzystniej jest nająć większe mieszkanko w kilka osób niż na własną rękę wynająć kawalerkę. Droższe będą mieszkania w nowych apartamentach, mniej zapłacimy za leciwy budynek wielorodzinny.

budynek wielorodzinny

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
góry

Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie zwiększonego popytu musimy działać prędko. Miejmy na uwadze, że poszukujących niedrogiego, atrakcyjnego lokalu – jest wielu. Gdy odnajdziemy atrakcyjną, wiarygodnie wyglądającą propozycję, wtenczas od razu skontaktujmy się z posiadaczem mieszkania. Zbierzmy dodatkowe informacje o lokalu po czym jak najszybciej umów się na jego obejrzenie.

Dzwoniąc do właściciela mieszkanka czy też agenta bądźmy wiarygodni, konkretni i usposobieni pozytywnie. Gdy wyczekujmy szacunku oraz uczciwości ze strony wynajmującego lokal, traktujmy go także w taki sam sposób.