Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Instalacje klimatyzatorów w mieszkalnych budowlach powoli przestają być blichtrem dla wybranych. Dostawcy oraz montażowe firmy oferują szereg rozwiązań dobranych do indywidualnych wymogów.
Poniżej przegląd klimatyzacji instalowanych najczęściej w mieszkalnych budynkach.

nowoczesna łazienka

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie przenośne to bez wątpienia najtańsze rozwiązanie, które pozwoli nam przeżyć najgorsze upały. Na wziętość owych sprzętów ma wpływ przede wszystkim ich łatwa dostępność. Urządzenia z rozmaitych półek cenowych w czasie sezonu letniego spotykamy właściwie we wszystkich budowlanych marketach. Mało osób zdaje sobie niemniej jednak sprawę, że klimatyzatory przenośne będą wymagać stałego dojścia do powietrza z zewnątrz. Klimatyzator monoblokowy potrzebuje dużo energii, aby uporać się z upałem oraz schłodzić powietrze w pomieszczeniu.
meble

Autor: Wawel Service

Urządzenia dwuczęściowe składają się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. W środku są montowane na ogół na ścianie albo tuż pod stropem, ale można również spotkać urządzenia kasetonowe. Zewnętrzna część jest montowana na elewacji lub ( gonstal – zbiorniki stalowe producent ) na kominie, co umożliwia pozbycie się harmideru z Wnętrza domu. Współczesny image i kolorystyka przyrządów pomogą nam „zgrabnie” wkomponować sprzęt w Wystrój mieszkanka. Klimatyzacja multispli to tzw. centralna klimatyzacja, dająca najogromniejsze możliwości sklimatyzowania całego mieszkania.

decyzja o zainstalowaniu urządzenia typu multisplit zapaść powinna w fazie projektowania domku, ażeby uniknąć kosztownych modyfikacji. Decydując się na klimatyzatory typu multisplit, miejmy na względzie, że montaż i dobór urządzeń musi być przeprowadzony przez doświadczoną firmę.