Jak postawić drewnianą szopkę w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, lecz przy okazji jest to też kapITalna zabawa. Najlepsze jest, że rezultaty dostrzeżecie prędko, a zadanie w żadnym razie nie jest trudne.
Na początek budowę powinno się zgłosić do urzędu.

Nie potrzebujecie zezwolenia, gdy budowla nie przekroczy dwudziestu pięciu m kwadratowych. Zastanówcie się, co pragniecie magazynować w szopie. Jeśli będą to wyłącznie ogrodnicze narzędzie wystarczy nieduża szopa. Jednakże, jeżeli macie hobby, jak na przykład stolarka bądź malarstwo, możecie swój domek ogrodowy spożytkować także jako własną pracownię.
fundament

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Bazą będzie stworzenie solidnych fundamentów. Na początku konstrukcji szopy ogrodowej powinniśmy określić na terytorium działki powierzchnię przeznaczoną pod nią. Najprościej będzie wetknąć w stosownych punktach kołki i połączyć je taśmą. Potem możesz przejść do wykonania podstawy, zatem przykładowo betonowych fundamentowych słupów. W nich instaluje się metalowe kształtowniki oraz osadza konstrukcję z drewna. Szopkę z podłogą możemy budować bezpośrednio na gruncie, pod warunkiem, iż podłoże jest doskonale utwardzone, a szopka od spodu będzie idealnie zaimpregnowana. Wszelkie potrzebne do budowy szopy fragmenty, także te nieduże jak dla przykładu zawiasy regulowane potrzebne do zainstalowania drzwi, nabędziesz w każdej większej hurtowni budowlanej. Dach pokrycia dachowe z blachy szopy może mieć przeróżny kształt.

Do zazwyczaj wykorzystywanych półproduktów przy kryciu dachów altan należą: strzecha z trzciny, gliniane dachówki, gonty bitumiczne bądź papa. Miejcie na uwadze, iż do ciężkich pokryć dachowych potrzebne będzie postawienie wytrzymałej więźby.