Meble z litego drewna – czy faktycznie są najlepsze?

Od wielu lat powszechnie panuje sąd, iż najlepsze jak też najzdrowsze dla człowieka są mebelki z drewna. Prawda jest jednak taka, iż to, co gros z nas ma w domkach, to nie są drewniane mebelki, a jedynie ich tańsza oraz – niestety – o wiele gorsza imitacja.
W jaki sposób zatem odróżnić prawdziwe, drewniane sprzęty od tanich odpowiedników oraz co sprawia, że wyłącznie lite drewno przynosi gwarancję posiadania mebli unikalnych, bardzo klimatycznych jak też wytrzymałych? Największą, niepodważalną wartością drewnianych mebelków jest bez wątpienia ich naturalność.

W obecnych czasach, gdy co rusz mamy do czynienia z plastikami, otoczenie się w domku ekologicznymi meblami to prawdziwe wybawienie dla naszych ciał oraz dusz. W mieszkaniu, w jakim ustawione są sprzęty z litego drewna możemy w pełni odpocząć, ciesząc się przytulnością, a oprócz tego – bliskim kontaktem z przyrodą.
lakierowanie mebli drewnianych

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl
bateria umywalkowa

Autor: John M
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro drewno lite posiada tak dużo atutów, czemu nie wszyscy się decydują na kupno pięknych i trwałych drewnianych sprzętów? Najogromniejszym minusem drewnianych mebli dobrej jakości jest niewątpliwie ich cena. Za stylowe trwałe sosnowe szafy albo ławy bukowe trzeba zapłacić duże pieniądze. Pamiętajmy jednakże, iż kupno mebelków z litego drewna to lokata na kilka pokoleń.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-przejść-instalacyjnych/) podobne nasze strony, które prezentują to zagadnienie – z pewnością też Cię zafascynują.

Można zdecydować się na kupno tańszych, nielakierowanych mebli – lakierowanie mebli drewnianych nie jest skomplikowaną czynnością.

Inną wadą mebli z litego drewna jest ich delikatność jeżeli idzie o niekorzystne warunki, jak na przykład wilgoć otoczenia, czy też wysoka temperatura, dlatego o tego typu mebelki musimy odpowiednio zadbać.