Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie zakupu generatora prądotwórczego?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które może zagwarantować dostęp prądu elektrycznego wtedy, kiedy wystąpi brak zasilania z sieci energetycznej lub jakakolwiek awaria.
Trzeba je dobierać w taki sposób, żeby były one w stanie zasilać jedynie określone lub wszystkie maszyny będące w danym fragmencie sieci energetycznej.

Dokumenty leżące na stole

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
agregaty

Autor: ALPOL GIPS Sp. z o.o.
Źródło: ALPOL GIPS Sp. z o.o.
Dlatego też niezwykle ważne jest właściwe dobranie parametrów generatora. Tego typu parametry należy oceniać jedynie pod kątem zapotrzebowań konkretnej grupy odbiorców. Sercem tego typu generatora prądotwórczego jest silnik spalinowy, który jest zasilany przy pomocy benzyny, oleju napędowego albo skroplonego gazu. Kolejnym istotnym składnikiem generatora jest prądnica, czyli zespół mechanizmów, które konwertują ruch tłoków w drodze indukcji na energię elektryczną w uzwojeniu. Na późniejszych płaszczyznach tworzona siła elektryczna przekazywana jest do konkretnych fragmentów sieci energetycznej albo może być też przekazywana bezpośrednio do określonego narzędzia.
Agregaty generujące prąd mogłyby mieć różną budowę, co jest związane z duża ilością różnorodnych charakterystyk poszczególnych rodzajów silników czy też od swoistości konkretnego narzędzia. Zależnie od danego przypadku, agregaty powinny dostarczać prąd o właściwym napięciu a występują tu dwie opcje. Istnieją prądnice jednofazowe 230V i generatory trójfazowe 400 V, zatem generatory na siłę posiadające 4 pinowy wtyk.

Jeżeli problematyka, która jest analizowana w niniejszym wpisie jest godna Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

Jednofazowy agregat do domu starcza na to, żeby utrzymywać funkcjonowanie sprzętów gospodarstwa domowego, RTV lub komputerów oraz oświetlenia. Mogą być to więc tego typu urządzenia, które pracują pod napięciem sieciowym.

Jako agregat prądotwórczy do robót budowlanych przeważnie znacznie korzystniejszym wyjściem jest agregat trójfazowy, gdyż profesjonalne elektronarzędzia oraz mechaniczne maszyny budowlane wymagają tego, żeby były zasilane prądem 400 V, zatem tzw. „siłą”.