Przed którymi szkodliwymi substancjami może nas ochronić odświeżacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza są sprzętami elektrycznymi, które posiadają układy filtrujące. W odpowiedni sposób stworzony oczyszczacz może wyeliminować tego typu składniki smogu jak lotne związki biologiczne, pyły PM 2.

urządzenie

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/
oczyszczacz powietrza

Autor: Prakto
Źródło: Prakto
5 czy niemal wszystkie alergeny, roztocza albo zarazki.
Posiadacze tego typu urządzeń obserwują również znaczną redukcję kurzu w ich mieszkaniach. W sprzedaży dostępnych jest bardzo dużo urządzeń, które mogłyby kosztować od kilkuset do kilku tys. złotych. Urządzenie oczyszczające posiada na celu zadbać o to, żeby w naszym domu było tzw. „czyste powietrze”. Duża część z nas spędza najwięcej czasu w domu, pracy czy też w innego typu pomieszczeniach zamkniętych. Niezależnie od tego, w którym konkretnie pokoju się aktualnie znajdujemy, to wszędzie tam obecne są wirusy, zarazki, zwierzęca szczecina, zarodniki grzybów, związki organiczne lub bardzo małe pyłki (m.in. bardzo groźna frakcja PM 2.5).
Przebywanie w takich pomieszczeniach i wdychanie zanieczyszczonego powietrza, które jest pełne szkodliwych związków nie jest najlepsze dla naszego zdrowia. Obecnie obserwuje się również podwyższoną liczbę zachorowań na choroby płuc, w tym POChP, astmę czy też różnego rodzaju stany alergiczne na terenach zanieczyszczonego powietrza. Ponadto statystyczne badania wykazują, że funkcjonuje znacznie większa umieralność w chwili występowania tego typu zjawisk jak smog. Szacuje się, że około co trzeci wylew krwi do mózgu znajduje swoją przyczynę w zanieczyszczeniu powietrza.

Z ratunkiem nadchodzi nam oczyszczacz (zobacz: oczyszczacze powietrza) powietrza, czyli sprzęt, który jest zdolny usuwać niemal 100 procent wymienionych wyżej zanieczyszczeń z istniejącego wokół nas w domu powietrza.