W jaki sposób zorganizować miejsce pracy, aby równocześnie zadbać o swe zdrowie?

Jednym z kluczowych obowiązków chlebodawcy, wypływających z przepisów, jest zapewnienie pracobiorcy miejsca wykonywania obowiązków, które spełniać będzie wszelkie wymogi BHP.
Pamiętaj, iż organizm ludzkie nie kocha siedzącego trybu życia, stąd wyjątkowo istotne jest, abyś uczynił wszystko, by efektywnie zatroszczyć się o własny stan zdrowia.

szafki śniadaniowe

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Aranżowanie ergonomicznego stanowiska pracy najprościej rozpocząć od stanowiska pracobiorcy. Istotny będzie wybór wyposażenia oraz należyte rozstawienie go tak, aby było dopasowane do indywidualnych wymogów danej osoby. Biurko, jakie stanowi centrum stanowiska pracy, musi mieć stosownie duży rozmiar.

Prezentowany wątek Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (https://trops.pl/fugi-i-silikony-brodnica), ponieważ znajdziesz tu ciekawe informacje na to zagadnienie, które godne są uwagi.

Powinny się na nim znaleźć wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy, równolegle dając przestrzeń dla ponadplanowych, nieprzewidzianych przedmiotów. MonITor peceta musi ustawiony być na biurku pod kątem od 20 do 50 stopni. Dystans monitora od oczu to co najmniej 35 centymetrów, jednakże nie więcej aniżeli 70 centymetrów. Na ekran nie powinno padać słoneczne światło. Na biurku pracownika powinna również znaleźć się klawiatura, do jakiej dostęp musi być wygodny oraz nie wymagać dodatkowych skrętów tułowia albo przybierania wszelkich nienaturalnych pozycji. W części jadalnej należy ustawić szafki śniadaniowe dla pracowników.

kuchnia

Autor: Leon Brocard
Źródło: http://www.flickr.com
Wystrój

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Nadzwyczaj ważki jest dobór fotela, na jakim zatrudniony spędza większość czasu w pracy.

Musi posiadać ono regulowaną wysokość siedzenia a także oparcia, które zapewniało będzie podtrzymanie kręgosłupa w wygodnej pozycji. Siedząc na fotelu pracownik musi móc swobodnie podeprzeć dłonie o biurko.