Jak skompletować wyprawkę pierwszoklasity? Co musimy na pewno nabyć?

Pójście dziecka do szkoły łączy się ze sporym stresem i dla przyszłego pierwszoklasisty, i dla rodziców. Czy dobrze pociecha sobie poradzi? Jak możemy jej pomóc? Czy odpowiednio przygotowaliśmy dziecko na wyzwanie, które je czeka? Odpowiedzi na część z wątpliwości przyjdą dopiero po jakimś czasie, na inne – nawet w pierwszych dniach chodzenia do szkoły.

Natychmiast może okazać się na przykład, czy odpowiednio skompletowaliśmy wraz z dziećmi pierwszą wyprawkę. Co zatem warto kupić?
Jeśli lista potrzebnych akcesoriów nie jest udostępniona przed rozpoczęciem roku szkolnego, możemy zatroszczyć się o nią jeszcze w czasie lata, by uniknąć tłumów przy stoiskach z zeszytami. Niektóre szkoły będą miały konkretniejsze wymagania niż reszta, także musimy liczyć się z tym, że niektóre przybory mogą być nietrafione.
stadion

Autor: Juicy Marketing Sp.J.
Źródło: Juicy Marketing Sp.J.
Pierwszą rzeczą na liście zakupów jest plecak. Najlepiej by był na kółkach, co odciąża rosnące się kręgosłupy. Niezłym pomysłem jest także tornister dwukomorowy. Wtedy w jednej komorze chowa się zeszyty, w drugiej odzież na WF lub basen (które także należy nabyć). Wtedy można nie kupować worka na stroju na WF (chyba że szkoła go wymaga) i kupić tylko jeden – na buty na zmianę. Nie zaszkodzi także zakup ładnego, kolorowego pudełka śniadaniowego.
Oczywiście obowiązkowe będą 16-kartkowe zeszyty. Dziecko będzie potrzebować też piórnika. To, czy dobierze się przybornik z gumkami, czy saszetkę nieczęsto jest sprecyzowane przez szkołę, ale i tak może się zdarzyć.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (http://www.centrumhigieny.pl/noze-rzeznicze), a znajdziesz w tamtym miejscu wiele bezkonkurencyjnych informacji, które pochłoną Cię całkowicie.

Piórnik trzeba będzie jednak wyposażyć (lub uzupełnić). Należy zakupić ołówki (HB albo 2B), kredki ołówkowe oraz świecowe, gumkę do wymazywania, nożyczki z plastiku, linijkę, zamykaną temperówkę, flamastry, klej. Najlepszym wyborem jest klej w sztyfcie. Lepiej klei, a poza tym klej w płynie w nieostrożnych rękach może zabrudzić cały plecak.

Poza tym dziecko potrzebuje bloku rysunkowego i technicznego, wycinanek, teczki z gumką, plasteliny, farbek plakatowych oraz pędzli. Pewnego dnia przyda mu się także bibuła.
Tak obkupione dziecko można już odprowadzić na pierwsze lekcje.

Tags: , ,