Jakiego rodzaju idealny będzie ogród dla osób, które nie mają czasu na koszenie trawy?

Jest to marzenie każdego miłośnika zieleni. Szczególnie na wiosnę będziemy chcieli spędzać w nim jak najwięcej wolnego czasu, gdy wszystkie rośliny właśnie rozkwitają. Te rośliny nadają naszemu ogrodowi barwy oraz bardzo pięknie pachną.

Wiejski ogród cechuje się swojskim oraz swobodnym klimatem, a układ roślin sprawia wrażenie, że wszystko w tym ogrodzie dzieje się przypadkiem. Tego typu ogród grys dolnośląskie wiejski nawiązuje do wielobarwnych kwiatków oraz starych owocowych drzew oraz sprawia to, że kojarzy on się z kwitnącą łąką albo krajobrazem wiejskim. Typowe dla ogródka wiejskiego są maki, róże, lwie paszcze, słoneczniki, aksamitki czy nasturcje. Do ogrodu wiejskiego będą pasować także mostki, pergole i kraty. Koło kwiatów można by napotkać w wiejskim ogródku również krzewy tego typu jak kaliny, forsycje czy pigwowce. Są także tutaj grządki ziołowe i warzywne. Niezwykle znaczną zaletą wiejskich ogrodów jest dobór właściwych uzupełnień na przykład płotu z drewna albo surowego kamienia. Skrzynie drewniane lub dzbany mogą zapewnić rzeczywisty wiejski klimat. Wiejski ogród idealny jest dla osób, które narzekają na brak czasu na koszenie trawy, cykliczne przycinanie kwiatków, czy projektowanie ładnych grządek.
odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
apartamenty mieszkaniowe

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnym ogrodzie najważniejsza jest prostota. Ważne są ozdoby i minimalizm. Ozdoby tworzą proste kształty oraz linie geometryczne, które stanowią przedłużenie budynku nowoczesnego. Poza tym w ogrodzie niezwykle ważną rolę odgrywa Wyposażenie. To oprzyrządowanie to meble ogrodowe, posadzki, odcień donic i ogrodowych figur. W innowacyjnych ogródkach dominująca jest kolorystyka monochromatyczna i kolorystyka jasna. Niezwykle znaczącą kompozycją w nowoczesnym ogródku jest przystrzyżony trawnik.

W nowoczesnej architekturze ogródka dominują elementy minimalistyczne oraz surowce takie jak beton, stal czy szkło. W dzisiejszym ogródku moglibyśmy napotkać rośliny iglaste o stonowanej kolorystyce.