Co to jest ciepły montaż i co on zapewnia mieszkańcom?

Zainwestowanie w docieplenie domu jest bardzo wielokrotnie traktowane przez mieszkańców naszego kraju jako sposób na oszczędzanie. Izolacja termiczna pokryć dachowych oraz ścian w połączeniu z właściwymi otworami okiennymi i wentylacją, pozwala uzyskać oszczędności prawie przez 365 dni.

Zimą dzięki mniejszym rachunkom za ogrzewanie, a w okresie letni mając możliwość rezygnacji z klimatyzacji oraz wentylatorów.
Najważniejszym elementem energooszczędnego domu są okna. Poprzez nie może uciekać nawet 30 procent energii. Najistotniejszym parametrem, który mówi o stopniu oszczędności energii danego modelu okna jest współczynnik przenikania ciepła. Oznacza się go symbolem Uw. Niezależnie od tego czy wybierzemy energooszczędne okna, czy okna tak zwane pasywne, powinniśmy mieć świadomość tego, że warunkiem dobrego funkcjonowania tych otworów okiennych jest ich prawidłowy montaż. Aby okna oszczędne i okna pasywne pracowały prawidłowo i przez wiele lat, niezbędny jest montaż warstwowy. Najważniejszą zasadą takiego montażu jest to, aby okna montować szczelniej po wewnętrznej stronie niż na zewnątrz. Ciepły montaż a zatem energooszczędny system trójwarstwowy swoją nazwę zawdzięcza taśmom, które eliminują efektywnie mostki termiczne i zapobiegają biologiczno-chemicznej degradacji tych miejsc, w których stykają się ościeżnice ze ścianą. Używanie tego typu technologii może się przełożyć na niezwykle wiele korzyści.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie atrakcyjne? To zobacz też podobne wątki (https://kraktrans.com/), zawierające nie mniej wciągające informacje na omawiany temat.

Jest to pomniejszenie rachunków za energię cieplną, minimalizacja zagrożenia pojawiania się alergii i zakażenia dróg oddechowych. Właściwy montaż obramowania okiennego w obmurowanie, doszczelnienie takiego okna taśmami paroprzepuszczalnymi i paroszczelnymi będzie sprawiać, że renowacja okien nie będzie niezbędna przez bardzo długi czas.

klimatyzator na ścianie

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Ciepły montaż jest znaczną oszczędnością pieniędzy i zdrowia. Zapobiega on powstawaniu mostków termicznych oraz dyfuzji pary wodnej.

Tego typu montaż polepsza również zalety akustyczne otworów okiennych, dzięki takiemu dom staje się bardziej ciepły i tańszy w utrzymaniu. Staje się także bardziej bezpieczny od chorób, które wynikają z pojawienia się pleśni i jest odporny na hałasy z ulicy.