Apteczka samochodowa, odblaskowa kamizelka a także gaśnica. Co powinniśmy, a co warto mieć w samochodzie?

Zależnie po którym kraju podróżujemy autem, będą obejmowały nas różnorodne ustawy tyczące się obligatoryjnego wyekwipowania wozu.
Apteczka samochodowa, odblaskowa kamizelka jak też gaśnica, w niektórych państwach będą wymagane, natomiast w pozostałych nie.

W Polsce zgodnie z ustawą, w każdym samochodzie powinna znaleźć się gaśnica a także trójkąt ostrzegawczy. Brak trójkąta skutkować może grzywną. Gaśnice muszą być jednakże poddawane przeglądowi przynajmniej raz na rok. Brak gaśnicy przyczynić może się też do ujemnego wyniku przeglądu technicznego auta.
Drzwi tarasowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Czy musimy posiadać apteczkę samochodową? W Polsce posiadanie apteczki nie jest nieodzowne, lecz bezspornie jest to rzecz, jaka czasami może się przydać. A więc dla bezpieczeństwa innych jak też swego należy mieć ją w pojeździe. Powinniśmy zainwestować w apteczkę samochodową, jaka będzie zaopatrzona w: kompresy, plastry, środek odkażający, rękawiczki ochronne, nożyczki, a również instrukcję – jak udzielić pomocy przedlekarskiej. Co prócz tego może się przydać? Przydatnym fragmentem wyekwipowania na pewno będzie odblaskowa kamizelka, która zajmuje mało miejsca. Pośród ponadprogramowych elementów wyposażenia warto wyszczególnić także linkę holowniczą jak też pasy transportowe.

Aby przeczytać nowe bardzo ciekawe detale powiązane z zaprezentowanym tu tematem, z pewnością przyda Ci się moja witryna (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-pożarowa/zawory-odcinające/). Więc kliknij w ten link.

Należy też pamiętać o posiadaniu w swoim wozie rezerwowego zestawu żarówek.

Nie będzie to co prawda nakazany przepisami element oprzyrządowania, jednak za podróż bez wymaganych przepisami świateł możemy dostać 100 – 300 zł kary, dobrze jest zatem posiadać w zapasie dodatkowe żarówki.