Na czym opiera się praca osuszacza powietrza?

Osuszanie jest procesem, który polega na usunięciu wilgotności z obiektów, towarów lub surowców. Najefektywniejszym sposobem na osuszanie jest użycie osuszacza.

Jest to narzędzie, jakie jest zasilane prądem oraz służy do wychwytywania oraz eliminowania wody, która jest nagromadzona w powietrzu. Powietrze w wilgotnych pomieszczeniach jest zasysane do wnętrza osuszacza za pomocą wentylatora. Wilgoć, jaka pojawia się w formie pary wodnej jest skraplana w układzie zbierającym.

Ten temat na pewno posiada ciekawe dane, ale żeby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź link, który jest niezwykle intrygujący.

W następnej kolejności w formie wody jest odprowadzana do zbiornika, który mieści się na zewnątrz lub wewnątrz Urządzenia. Działanie osuszacza polega na tym, że wentylator przemieszcza powietrze poprzez filtr powietrza i przez metalowy radiator. Jest on chłodzony za pomocą sprężarki. Potem para wodna skrapla się a woda spływa do wymienionego zbiornika.

agregaty prądotwórcze w akcji

Autor: U.S. Naval Forces Central Command
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszone powietrze jest następnie wprowadzane do pokoju. Taki osuszacz może w sposób automatyczny sprawdzać poziom wilgoci w pomieszczeniu, jakiego wielkość nie jest większa niż sto metrów sześciennych. Takie urządzenie może wykroplić do 16 litrów wody w ciągu 24 godzin i przy trzydziestu stopniach C przy poziomie wilgotności względnej wynoszącej 80%. Filtr powietrza wychwytuje kurz. Podczas pracy takiego narzędzia generuje on nieznaczne małe ilości ciepła, co może powodować wzrost temperatury powietrza do około dwunastu stopni C. Jeżeli w pokoju jest ciepło mniej niż 12 stopni, to parownik osuszacza rozpocznie powlekać się lodem, co wywoła wstrzymanie pracy osuszacza powietrza. Automatyczne rozmrażanie urządzenie rozpocznie raz na godzinę oraz zasygnalizuje to zapaleniem się żarówki kontrolnej w panelu. Można nabyć osuszacz kondensacyjny.

Powietrze jest zasysane, skraplane oraz transportowane do zbiornika z wodą. Tam jest ono podgrzewane ale w małym stopniu. Za właściwą pracę osuszacza jest odpowiedzialny kompresor