Jaki projekt domu wolnostojącego wybrać, aby wszyscy członkwie rodziny byli z niego zadowoleni?

Gotowe projekty domów są sporo tańsze od tych zamawianych indywidualnie u architekta. Można znaleźć je w katalogach, w propozycjach firm lub w znacznych biurach projektowych. Są to domy małe, standardowe i nowoczesne, zatem wybór może być dosyć ciężki.

Projekty domów jednorodzinnych powinniśmy dobierać rozważnie i obliczyć powinniśmy na jak duży dom będzie nas stać. Trzeba również dosyć skrupulatnie ustalić wymagania swoich członków rodziny. Każda osoba chce bowiem swojego pokoju i wszyscy wymagamy powierzchni wspólnej. Trzeba zastanowić się czy poza tym nie potrzebujemy dodatkowego pokoju np. pracowni lub salonu. Prawidłowo by było określić także powierzchnię domu, który chcielibyśmy wybudować. Przeważnie w katalogach projektów domów są podawane wymiary minimalnej działki. Projekt ukazuje tego typu sposób usytuowania budynku, jaki będzie spełniać wymogi Prawa budowlanego. Nasza działka może być za mała, żeby postawić tam dom jednorodzinny. Przyjęło się, że minimalna powierzchnia działki pod zbudowanie wolnostojącego budynku to 450 metrów kwadratowych.
remont mieszkania

Autor: Warren Long
Źródło: http://www.flickr.com
Sypialnia i pokoje dzienne muszą być położone od strony ogródka, a kuchnia, wejście i przedsionek od ulicy. W gotowym projekcie domu jednorodzinnego można by dokonać pewnych zmian.

Jeżeli zainteresował Cię ta tematyka, to poczytaj również pozostałe informacje na omawiany temat. Będą tak samo wciągające i zostaną Ci w głowie na długo.

Gotowy projekt jest chroniony prawem autorskim oraz zmiany, jakich można dokonać nie są możliwe bez pisemnej zgody twórcy. Jeśli jednak projektant wyraził zgodę na dokonanie określonych zmian, to nie powinno być żadnego kłopotu. W nowo wybudowanym budynku musi być rozdział na strefę nocna oraz dzienną.

pokój dzienny z jadalnią oraz pomieszczenie kuchenne są wielokrotnie ze sobą złączone. Jest to przestrzeń, w której rodzina spędza razem czas. Dzienna część budynku jest także oficjalną jego częścią. Pokoje nocne muszą być oddzielone od pokoju dziennego.