Nabywamy płytki ceramiczne do umywalni. Które kafelki będą najlepsze?

Wybór stosownych płytek ceramicznych do toalety nie jest łatwym tematem. Na szczęście propozycja terakoty jest bogata. Wielość odcieni, wzorów ceramicznych płytek pozwala na wykończenie toalety nieomalże w każdym stylu.
Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że idziemy do sklepu i nabywamy kafelki ceramiczne do umywalni, jakie nam się podobają, natomiast dopiero później zastanawiamy się, jak je ułożyć.

kafelki ceramiczne

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wielki błąd! Projektanci mieszkań są zgodni co do tego, że wpierw warto zrobić projekt uwzględniający rozlokowanie wszelkich urządzeń sanitarnych po czym mając go przed oczyma, wybrać dobrze pasujące do planu płytki.
szafa z lustrem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do niewielkiej umywalni, w której jest dużo przyrządów, korzystniej będą pasowały płytki w stonowanych kolorach, bowiem uspokoją pomieszczenie. Do obszernej możesz zakupić kafelki bardziej bogate, które je ożywią. Rozmiar, kształt toalety przenośne bydgoszcz oraz rozlokowanie sprzętów łazienkowych mają też duże znaczenie w trakcie wyboru rozmiarów terakoty. Wbrew pozorom nie sprawdza się wytyczna, iż do niedużej umywalni najlepsze będą niewielkie kafelki. Cudownie mogą w niej wyglądać też te większe. Pod jednym warunkiem – że odnajdziemy miejsce, w którym zdołamy przedstawić przynajmniej jeden, a korzystniej dwa rzędy takich płytek bez ich obcinania. O optymalnym wymiarze glazury na ścianach decydują również poziomy, na jakich będą umiejscowione wanna jak też umywalka.

Należy przeanalizować, jakiego rodzaju kafelki zagwarantują perfekcyjny rozkład fug – bez potrzeby tworzenia wąziutkich paseczków nad sprzętami łazienkowymi. Najkorzystniej jest dopasować taki rozmiar kafelek, aby trzeba je było jak najmniej obcinać.