W jakich miejscach można używać kominowego sznura?

Są to sznury wykorzystywane przy kominach i posiadają one dość specyficzną konstrukcję. Również mają kilka odmiennych wykorzystań.
Bardzo często napotykany jest sznur kominowy dylatacyjno-centrujący.

rolety
Mógłby być również sznur wykonany z wełny mineralnej. Sznury dylatacyjno-centrujące są stosowane do montażu przewodów kominowych zrobionych z ceramiki. Są często stosowane przy podłączaniu różnych kotłów stricte spalinowych do tych wykonanych z ceramiki. Tego typu sznur to 10 zł brutto za 1mb, ale jest to niezwykle opłacalne, gdyż ten sznur jest zupełnie nie palący się.

Zaciekawił Cię rozważany tu wątek i szukasz poza tym uzupełniających informacji? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu (http://www.eshop.pronar.com.pl/klucze-wera-2)!

Sznur wykonany z wełny mineralnej jest znacznie tańszy. Za 1mb trzeba zapłacić pięć złotych. Temperatura w której mógłby być stosowany taki sznur, to nie więcej niż 200-400 st. Temperatura tego typu oznacza konkretnie to, że nie pojawia się w niej tak zwane wytrącanie się wilgoci. W inny sposób ujmując, taki sznur nie może używany zostać w tego typu miejscach, gdzie wytwarzają się spaliny mokre. Bez względu na to, który sznur będziemy chcieć zastosować, posiadamy do wyboru rozmaite długości, także takie niestandardowe. Mamy do wyboru również szerokości, które odpowiednie są do swojego zadania.

Sznur kominowy z wełny mineralnej jest zrobiony z niepalnego materiału i umożliwia on elastyczne oraz solidne mocowanie ceramicznej rury w pustaku. Można dzisiaj zakupić żaroodporny sznur, który jest lekko pleciony i zrobiony z włókien szklanych.

Wykorzystuje się go do łączenia oraz uszczelniania w takich miejscach, gdzie jest potrzebna wytrzymałość na działanie wysokiej temperatury. Sznur tego typu wykorzystuje się do uszczelniania drzwiczek oraz szyb kominków i pieców, do uszczelniania systemu kominowego z piecami. Montowanie sznura rekomenduje się przy wykorzystaniu kleju do sznurów.

Tags: , ,