Jakie czynności powinieneś wykonać, kiedy nowo wybudowany dom chciałbyś podłączyć do prądu?

Jeżeli chcesz wybudować własny dom, musisz przyłączyć go do sieci elektrycznej.
W pierwszej kolejności powinieneś zdecydować z jakiej firmy chciałbyś mieć dostarczany prąd. Jeśli decyzja już jest podjęta, powinieneś wypełnić wniosek o podłączenie.

czujniki

Źródło: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje
Wniosek dostępny jest na stronie internetowej dostawcy energii elektrycznej. Jeżeli preferujesz tradycyjne metody, to mógłbyś wniosek wydrukować i wysłać pocztą albo złożyć samodzielnie w Punkcie Obsługi klienta. Umowa o podłączeniu prądu określa czas przyłączenia i jego koszt. Jeśli warunki proponowane przez spółkę zostały przez Ciebie zaaprobowane, w trakcie 30 dni od daty jej otrzymania musisz podpisać umowę. Potem musisz wykonać prace, jakie zostały określone w umowie przyłączeniowej. Po wykonaniu wewnętrznej instalacji, musisz zgłosić jej gotowość do podłączenia. Trzeba złożyć druk ZI zatem Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia. Mógłbyś to zrobić przez internet poprzez witrynę przyłączenia lub można też pobrać wniosek i zanieść go w Punkcie Obsługi Klienta.
prąd

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

Potem musisz opłacić fakturę za podłączenie do sieci. Wielkość faktury uzależniona jest od wysokości przyłączeniowej mocy, jaka określona została w umowie przyłączeniowej, a także od typu przyłącza, jakie określone jest w uwarunkowaniach podłączenia do sieci. W tytule przelewu trzeba podać numer umowy o przyłączeniu. Po wykonaniu przyłącza, firma wyśle Ci Kartę Danych Technicznych. Są tam informacje, które będą konieczne przy umowie na korzystanie z sieci.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię zajmuje? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (http://www.noxel.pl/pl/c/Akcesoria-montazowe/3571) – poznasz w tym miejscu nieziemsko niezwykłe informacje.

Dokument będzie przesłany do Ciebie pocztą albo odbierzesz go w Punkcie Obsługi Klienta, do którego masz najbliżej.

Kiedy umowa zostanie podpisana, będzie uzgodniona data zamontowania licznika prądu. Od tej chwili będziesz mógł z niego korzystać. Za zainstalowanie licznika nie płacisz, gdyż stanowi własność firmy.