Jakie efekty można uzyskać poprzez tlenoterapię?

Tlenoterapia, zatem terapia hiperbaryczna, to jedna z w najwyższym stopniu skutecznych metod dostarczania do wszystkich komórek ciała tak niezbędnego do życia tlenu. Tlen może przedostawać się tam, gdzie w zwykłej sytuacji nie mógłby się dostać.
Chodzi tutaj o miejsca źle ukrwione.

komora hiperbaryczna

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
okno kuchnia 2

Źródło: flickr.com
Dla przykładu mogą to być chociażby ogniska udarowe czy też ranki znajdujące się pod powiększonym ciśnieniem hiperbarycznym, mogą o wiele szybciej dyfundować do postaci cieczy oraz w tego typu sposób gromadzić się w większych stężeniach. Ekspozycja pacjentów na stu procentowy tlen będący pod powiększonym ciśnieniem, w odpowiednim pomieszczeniu tego typu jak komora hiperbaryczna, efektywnie oczyszcza tkanki tlenem. Przenika on nie tylko do dużej ilości czerwonych krwinek, ale jego nasycenie zwiększa się w osoczu, w płynie mózgowo-rdzeniowym oraz układzie limfatycznym.
ceramika w budownictwie

Autor: Albert Dedden & Paul Keizer
Źródło: http://www.flickr.com
Warto tu podkreślić, że tlenoterapia może aż ośmiokrotnie powiększyć liczbę komórek macierzystych, które krążą w organizmie pacjentów.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam drabiny przegubowe inne informacje na prezentowany temat, które okażą się podobnie absorbujące.

Komórki macierzyste, jakie są w szpiku kostnym, posiadają także umiejętność przenoszenia się do każdej uszkodzonej choćby wskutek choroby komórki, powodują także jej niezwłoczne oraz skuteczne wyleczenie. Co interesujące, w czasie gdy przeprowadzana jest tlenoterapia, pacjenci mogą spokojnie wypoczywać czytając np. gazetę, ponieważ oddziaływanie tlenu nie wymaga zaangażowania chorego. Co ważne, tego typu terapia hiperbaryczna sprzyja również różnego rodzaju procesom fizjologicznym, które następują w ciele pacjentów. Usprawnia się w ten sposób gojenie się i odbudowę różnych ran. Skutkiem zabiegu wszystkie komórki i płyny w organizmie są przesycone tlenem. Tego typu tlenoterapia ma działanie detoksykacyjne oraz biostymulacyjne.

Zwiększa się również ciśnienie parcjalne, czy też zaburza się przemianę materii drobnoustrojów. Można by również zredukować liczbę toksykantów. Zwiększa się poza tym przepływ krwi we wszystkich niedotlenionych tkankach.

Tags: , , ,