Garaż – który rodzaj wybrać jak też jak go zaplanować? Poradnik

Właściwe dostosowanie garażu do osobistych potrzeb inwestora to całkiem problematyczne zadanie. O tym, w jaki sposób to uczynić, przeczytasz niżej.
Zanim przystąpimy do planowania a także budowy budynku i garażu, warto sobie odpowiedzieć na parę kluczowych kwestii.

Przede wszystkim czy będzie garaż tzw.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę na taki temat? Zachęcamy więc do zaglądnięcia do następnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://mcrsklep.pl/pl/plyty-ogniochronne).

wolnostojący, wbudowany w bryłę budynku, czy może dostawiony do domku? Na dwa czy też parę pojazdów? Z jedną czy może dwiema bramkami wjazdowymi? Z powierzchnią na ponadplanowe pomieszczenia funkcjonalne czy zaplanowany tylko na parkowanie?

kleje

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

Kiedy wybieramy garaże, decydującą rolę grają wymiary naszej działki, jej ukierunkowanie względem stron świata, a także metoda zagospodarowania działki. To one określają, czy możesz postawić garaż w bryle domku, blisko niego, w piwnicy czy też zdecydować się na garaż wolnostojący. Warto również zwracać uwagę na sąsiedztwo naszej działki, a wyjątkowo na charakter ulicy. O ile jest ona dosyć ruchliwa, warto zadbać o dłuższy podjazd, jaki zapewni luźne manewrowanie w obszarze naszej posiadłości, tak ażeby nie potrzeba było wjeżdżać na szosę tyłem. Obowiązujące ustawy nie ograniczają nawierzchni zabudowy garażu, definiują tylko jego minimalną wysokość a także wielkość wjazdowej bramy. W czasie planowaniu naszego garażu trzeba również wziąć pod uwagę zdolność kierowania wozem przez pozostałych lokatorów i ich postawę.

Kiedy w budynku będzie przebywać osoba poruszająca się na inwalidzkim wózku, warto w takim przypadku dostosować przestrzeń do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto, każdy garaż musi być wyekwipowany w system wentylacyjny.