Ogromne magazyny albo produkcyjne hale można spotkać w każdym dużym mieście w naszym kraju

Nasza ojczyzna jest krajem bardzo rozwiniętym, gdzie wytwarza lub magazynuje się przeróżne przedmioty. Do tego niezbędna wydaje się być odpowiednia przestrzeń.

mieszkania

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
komputer

Autor: Kuruman
Źródło: http://www.flickr.com
[IMG=30/l_

mieszkania

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com

0814cb57b867ba33.jpg|L|W=199|ALT=hale|TITLE=Schody jednobiegowe marki ZLEM]

Hale magazynowe (Linde – wózek elektryczny) albo produkcyjne w naszym kraju są stosunkowo łatwo zauważalne. Niemal w każdym dużym mieście są umiejscowione na jego peryferiach. Właściciele dużych hal lubią, gdy umieszczone są one przy wyjazdach na Autostrady, ponieważ wtedy dostawcze samochody nie muszą jeździć przez centrum i tkwić w korkach. Hale wcale nie muszą przypominać kiepskiej jakości namiotów. Dziś technologia ich budowy stoi na tak dobrym poziomie, że niekiedy można je nawet przekształcać na biura. Hale wybudowane są z dobrych materiałów. Spełniają wszelkie kryteria techniczne, budowlane oraz BHP. Poza tym z reguły posiadają ogrzewanie, ponieważ w naszej strefie klimatycznej mamy przecież długie oraz czasami mroźne zimy. Jeżeli hala jest używana w celach magazynowych, to z pewnością musi mieć specjalnie wyznaczone miejsca pod duże regały oraz ciągi komunikacyjne, po których poruszać będą się wózki widłowe. Wiele tego typu konstrukcji ma izolowane ściany oraz specjalnie zrobiony dach, który może wytrzymać ciężar na przykład śniegu.

Oprócz tego wielu właścicieli decyduje się na zamontowanie świetlików w dachu, gdyż zmniejsza to zużycie prądu, a na dodatek udowodnione jest przecież, że ludzie lepiej czują się przy dziennym świetle. Hala może posiadać również wzmocnione ściany zewnętrzne oraz dowolnie ustawione ściany wewnętrzne. O ich rozplanowaniu zadecyduje właściciel.