Jakiego rodzaju jachty możemy czarterować nie mając odpowiedniego patentu?

Duża ilość ludzi myśli, że tak ciekawa rozrywka jaką z pewnością jest żeglowanie, jest dostępna wyłącznie dla osób, które mają stosowne uprawnienia żeglarskie.
W praktyce ta sprawa wygląda jednak nieco inaczej.

balkon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
deweloperzy

Autor: Kristen Wheatley
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda znaczna wiedza oraz pewne doświadczenie są bardzo użyteczne, jednak możemy wypożyczać jachty żaglowe posiadające długość nie przekraczającą 7,5 m. Jeżeli natomiast chodziłoby o łodzie motorowe, to ich silniki nie powinny mieć mocy większej niż 10 kW, czyli ok.

Masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę z owego zakresu? Z tą ideą stworzyliśmy następny watek na nowej witrynie – ciekawa kwestia (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/elementy-systemow-pozar-i-alarmowych/) czeka tam na Ciebie.

13 koni mechanicznych. Tutaj warto jednak dodać, że osoba, która nie posiada uprawnień, ma prawo żeglować na jachtach żaglowych, które są wyposażone w dowolny silnik pomocniczy. Może być on spalinowy, hydrauliczny lub elektryczny. Jeśli będzie to pomocniczy silnik spalinowy, to nie są nałożone żadne ograniczenia odnoszące się do jego mocy. Reasumując – można stwierdzić, że to, czy konkretna osoba może pływać jachtem jako sternik, zależy przede wszystkim od wielkości kadłuba konkretnej łodzi.

gwarancja

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy taka osoba posiada patent sternika, czy nie, w każdym przypadku jest odpowiedzialna za to, co robi się na pokładzie oraz za bezpieczeństwo wszystkich osób, które są tam obecne. Oczywiście osobę, która nie posiada stosownych uprawnień obowiązywać będą identyczne zasady dotyczące ruchu wodnego, co osoby, które patent żeglarski mają. Z tego też powodu naprawdę warto byłoby zacząć żeglarską przygodę wraz z w większym stopniu doświadczoną osobą. Należy także mieć co najmniej fundamentalne umiejętności i jakąkolwiek wiedzę.

Oczywiście dalsze szkolenie będzie mile widziane. Co interesujące, nie ma obowiązku zaliczania żadnego szkolenia tyczącego się żeglowania. Wystarczyłoby jedynie zdać egzamin.

Tags: , ,