Przychodzi taki smutny moment, gdy odchodzi ktoś nam bliski i jesteśmy zobligowani zająć się pogrzebem

Z reguły nie mamy zamiaru dumać o niemiłym momencie śmierci — ani własnym, ani nikogo z naszych bliskich. Jednak przyjdzie taki moment, gdy będzie trzeba stawić temu czoła.

drewna

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
nagrobki

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

schody kręcone

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
Nigdy nie można przewidzieć, kiedy nadejdzie nasza kolej. Teoretycznie zazwyczaj spodziewamy się śmierci osoby w podeszłym wieku, niż młodej, jednak nie ma w tej materii jakiejkolwiek zasady. Czasami na przykład seniorzy wyczuwają nadchodzący koniec. Nierzadkie są sytuacje, kiedy rozmawiają one z potomstwem o tym, w którym stroju pragną być złożone w trumnie. Są tacy, którzy posiadają również wybrane miejsce na cmentarzu. Wybrane oraz opłacone — jeżeli na przykład żona chce spocząć obok zmarłego jakiś czas temu męża. Trzeba pamiętać o fakcie, że odejście jest momentem niebywale smutnym, ale bliscy muszą się wtedy wziąć w garść, żeby wszystko ogarnąć. Należy przecież wyszukać firmę pogrzebową i zamówić mszę. Powinniśmy przygotować ubiór dla ukochanej, zmarłej osoby. Po pewnym czasie od nabożeństwa trzeba także postawić nagrobek.

Podobny fascynujący post przedstawiany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę zakładanie ogrodów wrocław i zobacz, jakie informacje tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią.

Na pewno firma, która zajmuje się ich wytwarzaniem, pokaże nam kilka różnych wariantów i będziemy mogli wybrać coś, co nas zainteresuje. Nie zapominajmy jednakże o tym, żeby w swojej decyzji brać pod uwagę gusta pochowanej osoby. Jeśli ktoś lubił jakiś konkretny kolor lub styl, to istotne, aby to powiedzieć pracownikom firmy.

Nagrobki mogą być skromne albo dość wystawne. Wszystko zależy od tego, co nas urzeknie i jakie będą nasze finansowe możliwości. W naszym kraju modne są nagrobki z granITu. Mogą być pojedyncze albo podwójne.

Tags: , , , ,