Jaka brama będzie idealna, jeśli jest niewiele miejsca przed garażem?

Dziś do wyboru posiadamy bardzo wiele rodzajów bram. Takie do garażu odróżniają się głównie metodą roztwierania. W ofercie wytwórców możemy znaleźć bramę uchylną czy też rolowaną.
Trzeba zastanowić się, która brama będzie najlepsza w danej sytuacji.

Najpopularniejsze dzisiaj są bramy uchylne. Do ich roztwierania potrzebne jest miejsce przed budynkiem garażu. Powinno tak być, gdyż jej dolna część wysuwana jest na zewnątrz garażu. Jeżeli miejsca przed nim jest niewiele, lepiej jej nie wybierać. Brama sekcyjna podczas otwierania nie potrzebuje miejsca przed garażem. Doskonałym wyjściem jest ona wtedy, gdy dojazd jest krótki. Taką bramę użyć możemy też w garażu, który wychodzi wprost na ulicę. Tego typu brama jest również bardziej szczelna od bram płytowych. Należałoby montować je w ogrzewanym garażu.
żarówki

Autor: McKay Savage
Źródło: http://www.flickr.com
Brama rolowana funkcjonuje podobne jak roleta okienna. Zabiera ona najmniejszą ilość miejsca. Są one wygodne w używaniu, jednak musimy nieco poszukać, ponieważ nie wszyscy wytwórcy bram posiadają je w swoim magazynie. Tego typu bramę kupujemy od razu z elektrycznym napędem. Brama roztwierana na boki, jest najstarszym typem bram, które już bardziej sporadycznie pojawiają się w ofercie producentów. Zlecenie na tego typu bramę można składać w zakładzie rzemieślniczym. Otwarcie skrzydeł wymaga dużo miejsca i nie w każdym wypadku udaje się zamontować napęd elektryczny. Bramy garażowe (Sprawdź bramy przesuwne warszawa bramkor warszawa) są najczęściej produkowane z blachy stalowej albo z drewna.

Można by także spotkać takie, które były wyprodukowane z blachy miedzianej lub aluminiowej i przeważnie są obłożone miedzią. Dlatego też przed zakupem bramy należy dokładnie zmierzyć obecną przestrzeń.

Tags: , , ,