Jakie panele mogą być stosowane pod ogrzewanie podłogowe?

Przez stosunkowo długi czas osoby, które pragnęły zamontować w swym mieszkaniu ogrzewanie podłogowe, słyszały stwierdzenie, że to doskonałe wyjście, ale wyłącznie do łazienki czy też ew.

maszyny - perspektywa

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
kuchni. Aktualnie jednak jakość dobrych paneli podłogowych, które układa się w salonie jest na tyle dobra, że pod nie także można by już układać taki rodzaj ogrzewania.
W dużej mierze problem polega na tym, że płytki ceramiczne stosunkowo dobrze znoszą różnice temperatury, lecz salon czy pracownia nie wyglądałaby z nimi najwłaściwiej. Dlatego też co poniektóre osoby decydują się zainstalować tego typu instalację pod warstwą paneli. Jednak takie rozwiązanie ma swe plusy i minusy, ponieważ panele nie zawsze są odpowiednio wytrzymałe na wspomniane zmiany temperatur. Kolejną wadą jest sprawa oddawania ciepła do konkretnego pomieszczenia. Jednak jeśli w tym pokoju obowiązkowo muszą być panele ogrzewanie podłogowe (Pryczynicz – parkiet dębowy) jest nadal możliwe do zastosowania. Trzeba jedynie wybrać panele najlepszej jakości oraz we właściwy sposób zamontować instalację grzewczą.
W przypadku zastosowania nawierzchni z paneli, najlepszym wyjściem jest zastosowanie ogrzewania przy użyciu instalacji wodnej. Na rynku do nabycia są panele laminowane, które zazwyczaj są już przygotowane pod tego typu rodzaj ogrzewania. Wyłącznie niewielka część paneli mogłaby zostać użyta pod ogrzewanie za pomocą instalacji elektrycznej. Jest to związane z tym, że ogrzewanie elektryczne ma m.in.

prędko nagrzewające się maty grzejne, a tego typu panele, jak to było stwierdzone wyżej, źle znoszą szybkie zmiany temperatury. Takie różnice mogłyby powodować na panelach pojawianie się mikropęknięć na powierzchni takich paneli.

Tags: , ,